مهر/ پیروزی تیم‌های استقلال و سپاهان با سرمربیان پرتغالی خود در هفته دوم لیگ برتر ایران در مطبوعات کشور پرتغال هم بازتاب داشت.
هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران روز گذشته آغاز شد که در یکی از این بازی‌ها استقلال با «ریکاردو ساپینتو» سرمربی پرتغال خود برابر ملوان به پیروزی ۳ بر ۱ دست یافت.
سپاهان هم با «ژوزه مواریس» پرتغالی دومین برد خود را تجربه کرد و نساجی را با نتیجه ۲ بر ۱ شکست داد.
پیروزی پرتغالی‌های لیگ ایران در مطبوعات کشور پرتغال هم بازتاب یافته است.
نشریه «ابولا» درباره استقلال نوشت: «پس از شکست در بازی افتتاحیه، استقلالی‌ها به رهبری ریکاردو سا پینتو اولین پیروزی خود در لیگ ایران را کسب کردند و در خارج از خانه ۳ بر ۱ ملوان را شکست دادند. تیم تهرانی با گل بازگیر (دقیقه ۲۷) در وضعیت نامناسبی قرار داشت اما غلامی (دقیقه ۵۷)، قایدی (دقیقه ۷۹) و مهدی پور (دقیقه ۸+۹۰) بازی را چرخاندند.»
ابولا درباره تیم سپاهان هم روی گلزنی «مانوئل فرناندز» پرتغالی برای این تیم مانور داده و نوشته است: «مانوئل فرناندز اولین بازی خود را با گلزنی در پیروزی سپاهان انجام داد.»
روزنامه «رکورد» هم با تیتر «مانوئل فرناندز به ژوزه مورایس» کمک می‌کند، نوشت: «مانوئل فرناندز هافبک تیم سپاهان در پیروزی (۲-۱) سپاهان با سرمربیگری مورایس مقابل نساجی مازندران برای دومین دوره مسابقات قهرمانی ایران گلزنی کرد. این تیم با شش امتیاز در صدر جدول قرار دارد.»
این روزنامه درباره استقلال هم آورده است: «از سوی دیگر سا پینتو با برتری ۳-۱ مقابل ملوان به اولین پیروزی خود در سکان هدایت استقلال دست یافت. شاگردان این مربی پرتغالی در نیمه اول شکست خوردند، اما در نیمه دوم برگشتند و اکنون در رده ششم قرار دارند.»


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید