ورزش 3/ کارلوس کی‌روش از تقابل با سنگال خاطرات خوبی ندارد و به دنبال شکست این تیم همراه با ایران است.
شاید اگر باخت تلخ برابر سنگال در ضربات پنالتی نبود، کی‌روش حالا همراه با تیم ملی مصر به جام جهانی رفته بود و هرگز‌ در اتریش مشغول آماده‌سازی ستاره‌های ایران نبود.
جدا از این مورد، آلیو سیسه همراه با شاگردانش در تیم سنگال یک‌ جام را از کی‌روش گرفته‌اند. درست وقتی که او با فراعنه به فینال جام ملت‌های آفریقا رسید، باز هم در ضربات پنالتی بازنده از زمین خارج شد تا دست کی‌روش و‌ صلاح به جام قهرمانی نرسد.

این دو‌ اتفاق مهم حالا انگیزه‌ای شده تا کی‌روش فقط به شکست سنگال همراه با ایران فکر کند. هدفی مهم که باعث شده سرمربی پرتغالی را جدی‌تر از همیشه در تمرینات ببینیم.
وی در تمرین امروز تیم ملی پا به پای بازیکنان بخش‌های تمرینی را اجرا کرد. به طوریکه ابتدا تاکتیکش را برای بازیکنان با جزییات تعریف می‌کرد و سپس از آن‌ها می‌خواست که دستوراتش را اجرا کنند.

آنطور که پیداست کی‌روش تاکید ویژه‌ای به استفاده مناسب از کناره‌های زمین و هم‌چنین ضربات ایستگاهی دارد. تمرینی که بازیکنان دفاعی را برای مقابله با هجوم حریف و بازیکنان هجومی برای طراحی حملات درست به آمادگی می‌رساند.
همانطور که در عکس پیداست، مخاطبان کی‌روش اغلب بازیکنان خط میانی تیم ملی هستند. درست همان مهره‌هایی که عصای دست سرمربی داخل زمین و در مسابقات سخت خواهند بود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید