ورزش 3/ لوئیس انریکه بازی فردا برابر پرتغال را به یک بازی تک حذفی در جام جهانی تشبیه کرد و گفت که می خواهند طلسم تساوی‌ها را بشکنند.
فردا شب تیم ملی اسپانیا باید در زمین پرتغال پیروز شود تا بتواند راهی نیمه نهایی لیگ ملت های اروپا شود. شکست خانگی برابر سوئیس کار لاروخا را بسیار سخت کرد. به خصوص که آنها از سال 2003 نتوانسته اند در زمین پرتغال پیروز شوند. در سوی مقابل پرتغال با یک تساوی هم راهی دور بعد می شود.
لوئیس انریکه، مربی اسپانیا، در نشست خبری این بازی و در واکنش به انتقاداتی که از خط دفاعی لاروخا می شود گفت:« از نظر من و بر خلاف آنچه شما فکر می کنید، خط دفاعی تیم من قوی‌تر از خط هافبک و خط حمله تیم است. در تیم من همه دفاع می کنند، از مهاجمان گرفته تا هافبک ها و در حمله نیز شرایط همینطور است. می دانم که شما متفاوت فکر می کنید ولی قوی ترین منطقه تیم من، خط دفاع است.»
انریکه در مورد تیم ملی پر تغال گفت:« پرتغال خوب بازی می کند و یکی از بهترین تیم های اروپاست. آنها مثل ما از شانس های قهرمانی جام جهانی هستند. ما طوری بازی خواهیم کرد، انگار در یک چهارم نهایی جام جهانی 2022 هستیم و می خواهیم به نیمه نهایی برویم. یک بازی تک حذفی و سرنوشت ساز. اخیرا سه بار برابر پرتغال قرار گرفته ایم و هر سه بازی مساوی شده است. نه ما توانسته ایم پرتغال را شکست بدهیم و نه برعکس ولی این بار می خواهیم برنده شویم.»
با وجود نگرانی‌ها در مورد شرایط اسپانیا در جام جهانی، لوئیس انریکه گفت که تیمش هواداران را ناامید نخواهد کرد:« می توانید ببینید که بازیکنانم، عشق و علاقه هواداران را به دست آورده اند. من نمی توانم چیزی را تضمین کنم. ای کاش می توانستم تضمین کنم که جام جهانی را می بریم، اما امیدوار به قطر می رویم و از هیچ تیمی نمی ترسیم.»


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید