طرفداری/ روبرت هوث از کار کردن زیر نظر مورینیو در چلسی می‌گوید.
عشق سرسخت ژوزه مورینیو کمک کرد تا چلسی به یک ماشین برنده جام تبدیل شود، با این که پرتغالی اغلب سر بازیکنانش به خاطر مزخرف بودن داد می زد!
روبرت هوث که در سال 2004 زمانی که آقای خاص به عنوان سرمربی به چلسی آمد، در استمفوردبریج حضور داشت، فاش کرده است که چگونه سختگیرترین مربیان به کسب بهترین ها از بازیکنانش کمک کردند. روش‌های مورینیو کارساز بود، با عناوین لیگ برتر و قهرمانی در جام‌های داخلی که در دو دوره در غرب لندن از آن لذت بردند، و او بود که دورانی پر از جام را برای باشگاه آغاز کرد.
هوث در توضیح اینکه چگونه مورینیو چلسی را به رسیدن به بالاترین اهداف سوق داد، به Ladbrokes گفت:
 اگر خواسته های او را برآورده نمی کردید، او به شما فرصت می داد و سپس به شما یک فرصت دیگر هم می داد، اما اگر در آن مرحله اشتباه می کردید، زمان شما تمام شده بود. این محیطی بود که او ایجاد کرد و او دلیل موفقیت چلسی بود. او  آن پایه و اساس و آن انتظارات را برای باشگاه به جا گذاشت. این فقط در مورد بازی ها نبود، هر روز از زندگی که شما به عنوان یک بازیکن چلسی بودید، موضوع بحث رعایت استانداردهای او بود.
روبرت هوث ادامه داد:
راستش من او را دوست داشتم. من فکر می کردم او عالی است. او بسیار صفر و یک بود. فکر کردن به دفعاتی که من بازخوردهای مثبتی از او دریافت کردم سخت است، او واقعاً کسی نبود که از کنار مسائل به راحتی بگذرد. سرسخت بود. فکر می کنم باید شش گل در یک بازی به ثمر می رساندم تا نظر مثبتی از او بگیرم. اما از طرف دیگر، او مشکلی در تحلیل عملکرد فردی شما نداشت. می گفت فلان کار تو مزخرف بود و سپس در مورد اشتباهات شما صحبت می کرد و اینکه چگونه می توانید پیشرفت کنید. یک جلسه خیلی طولانی با او داشتم که در آن او از اول تا آخر به من گفت مزخرف هستم! اما این یک ویژگی است که در آن روز به آن نیاز داشتیم، و این چیزی نیست که همه بتوانند با آن کنار بیایند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید