ورزش 3/ مدیر تیم فوتبال پیکان گفت: برای ما تصوری ایجاد شده که چون جوان هستیم و سرمربی‌مان درباره داوران حرف نمی‌زند، با پیکان هر رفتاری می‌کنند.
علیرضا رهقی درباره شکست پیکان مقابل ذوب‌آهن بیان کرد: ما می‌دانستیم بازی سختی در اصفهان پیش رو داریم؛ با این حال بازیکنان عملکرد بدی نداشتند و بازی خوبی را به نمایش گذاشتند. موقعیت هایی نیز داشتیم که با بدشانسی از دست دادیم. با تمام احترامی که برای تیم خوب ذوب‌آهن قائل هستم فکر می‌کنم شایسته باخت نبودیم. مساله‌ای که بیشتر از شکست در اصفهان، باعث ناراحتی‌مان شد عملکرد داور مسابقه بود. آقای ترابیان می‌توانستند قضاوت بهتری داشته باشند ولی ایشان به زعم ما اشتباهاتی داشتند که به ضرر پیکان تمام شد.
او با اشاره به صحنه‌های مشکوک داوری مسابقه با ذوب‌آهن گفت: قبل از هرچیز باید بگویم که اگر ما اعتراضی به داوری مسابقه انجام می‌‌دهیم، منظورمان به دوستان خوب خود در باشگاه ذوب‌آهن نیست. کادرفنی ذوب‌آهن سابقه حضور در پیکان را دارند و رابطه دوطرف نیز همواره خوب بوده است، اما از دید ما اشتباهاتی در بحث داوری صورت گرفته است. عقیده مان بر این است که قبل از گل تیم ذوب‌آهن مهاجم این تیم روی سامان فلاح مرتکب خطا شد اما داور چشم‌پوشی  کرد. از سوی دیگر در وقت های اضافی بازی نیز به زعم ما یک خطای پنالتی روی ساسان حسینی رخ داد که داور از این صحنه نیز عبور کرد.
مدیر تیم پیکان ادامه داد: قطعا اظهارنظر در این خصوص را به کارشناسان واگذار می‌کنیم اما تجربه و سابقه مان در فوتبال می‌گوید که آقای ترابیان دو اشتباه تاثیرگذار داشته است. به نظرم ایشان می‌توانست در بسیاری از صحنه‌ها بهتر تصمیم بگیرد.
رهقی در بخش بعدی صحبت‌های خود با بیان اینکه "پیکان تیم مظلوم لیگ برتر است"، گفت: واقعیت این است وقتی این مسائل پیش می‌آید، برای ما این شائبه به وجود می‌آید که چون تیم ما از بازیکنان جوان سود می‌برد و این نفرات بدون ادعا و با دوری از حاشیه به کار خود ادامه می‌دهند، برخی تصور می‌کنند هر طور می‌خواهند، می‌توانند با پیکان رفتار کنند. انشاالله که ما اشتباه می‌کنیم اما ما بر این باور هستیم که برخی، تیم ما را به خاطر اینکه سرمان در لاک خودمان است و جز فوتبال به چیز دیگری فکر نمی‌کنیم، دست کم می‌گیرند. این در حالی است که کادر مدیریتی ، اجرایی و فنی و بازیکنان با زحمات شبانه‌روزی در صدد هستند تا بهترین نتایج را کسب کنیم. ما دوست داریم مزد زحمات خود را در زمین مسابقه بگیریم و برای این منظور جز برقراری عدالت چیزی نمی‌خواهیم.
او افزود: سرمربی تیم ما آقای مجتبی حسینی یکی از محجوب‌‌ترین سرمربیان لیگ برتر است؛ ایشان همیشه به داوران احترام می‌گذارد و تابه حال هیچ صحبتی درباره قضاوت داوران نداشته‌اند. آقای حسینی از همه اعضای تیم خواسته‌اند که درباره داوران حرفی نزنند. بعد از بازی با ذوب‌آهن هم اعتراض خاصی به تصمیمات آقای ترابیان انجام ندادند اما برای ما به درست یا غلط این تصور به وجود آمده که شاید این سکوت و احترام در جاهایی به ضررمان تمام می‌شود.
رهقی در پایان افزود: ما به عنوان جوان‌ترین تیم لیگ برتر انتظار داریم که حق‌مان توسط داوران و سایر ارکان برگزاری مسابقات داده شود. نه انتظار بیجایی داریم و نه می‌خواهیم با جوسازی برای خودمان امتیازی دست و پا کنیم. فقط خواهان عدالت هستیم، همین. امیدوارم کمیته داوران هم این مسائل را مورد بررسی قرار بدهد و در ادامه تصمیم‌هایی را اتخاذ کند که به سود فوتبال ایران باشد. تصمیماتی که باعث شود همه تیم‌ها حق خود را در زمین بگیرند و این، همان عدالت واقعی است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید