ورزش 3/ شاگردان لوئیز فرناندز سوآرز توانستند از دل یک ناامیدی بزرگ خارج شوند و با کسب سه امتیاز به جام بازگشتند.
سنگین‌ترین شکست دور اول رقابت‌های جام جهانی در حالی به نام کاستاریکا شگفتی‌ساز جام جهانی 2014 ثبت شد که شاگردان سوآرز در بخش دفاعی و هجومی آماری فاجعه‌بار داشتند و 7 مرتبه دروازه کیلور ناواس مقابل ماتادورها باز شد تا امید زیادی به بازگشت آنها مقابل تیمی که آلمانِ قدرتمند را از پیش رو برداشته بود، نباشد؛ با این حال فوتبال یکبار دیگر ذات خود را به نمایش درآورد.

قرمزپوشان کاستاریکایی با امید کمی به مصاف ژاپنِ منظم آمده بودند و در جریان مسابقه هم این شاگردان موریاسو بودند که عملکرد بهتری از حریف خود ارائه کردند. آنها بارها روی دروازه کیلور ناواس موقعیت ایجاد کردند ولی بی‌دقتی و تلاش جانانه کاستاریکایی‌ها مانع از پیش افتادن سامورائی‌ها شد تا در 10 دقیقه پایانی اتفاق غیرمنتظره رخ بدهد که شاگردان سوآرز با گل فولر کیشر پیش بیفتند.
در زمان‌های باقی مانده تا سوت پایان مسابقه هم تیم ژاپن بازی برتری نسبت به کاستاریکا ارائه کرد ولی آنها با دفاع منسجم مقابل حملات ایستادند تا وقتی بازی تمام شد اینطور که در تصاویر ثبت شده اشک شوق بریزند و بازگشت‌شان به تورنمنت را جشن بگیرند.

پس از ایران و استرالیا که در دور اول شکست‌های سنگینی را تجربه کردند ولی در مسابقه دوم جبران کردند، کاستاریکا سومین تیمی به شمار می رود که در اوج ناامیدی بار دیگر امیدهایش را برای صعود زنده نگه داشت.
کاستاریکا در بازی سوم البته باید به مصاف آلمانی برود که حتی در صورت شکست برابر اسپانیا هم در روز پایانی با توجه به باخت ژاپن، شانس صعود دارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید