طرفداری/ تیم های آسیایی و آفریقایی در مسابقات فوتبال جام جهانی دوره اخیر حسابی رویایی عمل کردند و توانستند رقبای بزرگ از اروپا و آمریکای جنوبی را از سد راه خود بردارند.
بزرگانی مثل آلمان، اسپانیا، بلژیک، فرانسه، دانمارک و آرژانتین، تیم های بزرگی بودند که در این دوره به رقبای این دو قاره باختند.
بهترین عملکرد برای ژاپن بود که قهرمانان جام جهانی 2010 و 2014 یعنی اسپانیا و آلمان را برده و در گروه اول شد. تیم ملی تونس علیرغم حذف از مسابقات برابر تیم ملی فرانسه قهرمان 2018 با نتیجه 1-0 برنده شد. عربستان برابر فینالیست جام 2018 یعنی آرژانتین که قهرمان کوپا امریکای سال گذشته بود، 2-1 برنده شد. مراکش برابر بلژیک تیم بزرگ اروپایی که دوره قبل تیم سوم جهان شد برنده و تیم اول گروهش شد، استرالیا هم در گروهی صعود کرد که دانمارک قهرمان سابق اروپا و حاضر در مرحله نیمه نهایی دوره گذشته در آن حضور داشت و با برد برابر این حریف به دور دوم صعود کرد.
حذف آلمان، بلژیک، دانمارک و...  اتفاق مهمی در این دوره از مسابقات فوتبال جام جهانی بود و این در حالی بود که در میان تیم های آسیایی و آفریقایی تیم هایی مثل قطر و ایران کمترین توان را در ارائه توان فنی داشتند، هر چند ایران در بازی برابر ولز 2-0 برنده شد اما در بازیهای دیگر کمترین نشانه هایی از توان و شایستگی را ارائه نکرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید