آخرین خبر/ ستاره سابق والیبال ایران بعد از جراحی قلب به هوش نیامد و درگذشت.
به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، احمد پورکاشیان پیشکسوت، بازیکن اسبق تیم ملی و سرمربی اسبق تیم ملی نوجوانان، دعوت حق را لبیک گفت و از جمع خانواده برزگ والیبال جدا شد.
فدراسیون والیبال در پیامی این ضایعه غم‌انگیز را به خانواده وی و خانواده بزرگ والیبال تسلیت گفت:
خاندان محترم پورکاشیان
بدین وسیله درگذشت زنده‌یاد احمد پورکاشیان پیشکسوت ارزنده والیبال را تسلیت عرض کرده و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت واسعه و برای خاندان محترم پورکاشیان صبوری و شکیبایی مسئلت می‌نماید.
پیشکسوتان والیبال ایران، احمد پورکاشیان را بیشتر با اسپک‌های دوپرشه به یاد می‌آورند و زنده‌یاد پورکاشیان از جمله بازیکنانی بود که برای نخستین بار آن را در تیم استقلال تهران اجرا کرد.
احمد پورکاشیان که متولد سال 1330 در شهرری بود، از سوی سید رضا هدایتی و کاظم نفر به عنوان بازیکن مستعد والیبال در مدارس شهرری شناسایی شد و در تیم ورزنده تهران والیبال حرفه‌ای خود را آغاز کرد.
پورکاشیان در سال 1353 عضو تیم استقلال تهران شد و پیراهن شماره دو این باشگاه را بر تن کرد و فاروق فخرالدینی که در این تیم تاکتیک‌های برتر والیبال را طراحی می‌کرد با کمک پورکاشیان اسپک‌های دوپرشه را طراحی و اجرا کرد. «احمد» در دفاع هم یکی از بازیکنان خوب والیبال ایران بود.
پارک کی‌ وون، احمد پورکاشیان را به تیم ملی والیبال ایران دعوت کرد و در مسابقات بین المللی تهران این بازیکن برابر تیم کره جنوبی به میدان رفت. وی پس از کسب مدرک مربیگری بین المللی به عنوان سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران از سوی محمدرضا یزدانی خرم رئیس وقت فدراسیون والیبال معرفی، در سال 2005 با این تیم قهرمان آسیا شد و در قهرمانی نوجوانان جهان در جایگاه پنجم قرار گرفت.
این پیشکسوت ارزنده والیبال ایران دو مدال طلا و یک برنز باشگاهی ایران را نیز با تیم فجرسپاه در افتخارات خود به عنوان سرمربی دارد.
زنده یاد احمد پورکاشیان امروز (دوشنبه 14 آذر) در بیمارستان شهید رجایی جراحی قلب انجام داد و متاسفانه بر اثر از کار افتادن کلیه و کبد به هوش نیامد و دار فانی را وداع گفت.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید