ورزش 3/ سرمربی اسپانیایی جدید تراکتور در گذشته چالش های جدی‌ای با زین‌الدین زیدان اسطوره فوتبال فرانسه داشته است.
مسئولان باشگاه تراکتور بعد از کش وقوس های فراوان سرانجام پاکو خمس سرمربی باتجربه اسپانیایی را به عنوان نفر اول کادرفنی خود و جایگزین قربان بردیف انتخاب و معرفی کردند. بدون شک حضور خمس به عنوان یک مربی باتجربه که در تیم های لالیگایی کار کرده در لیگ برتر ایران می‌تواند بر جذابیت های مسابقات بیفزاید.
سرمربی ای که روی نیمکت چند تیم لالیگایی در سالیان متمادی نشسته،‌ تا چند ماه قبل هدایت ایبیزا را در اسپانیا برعهده داشت و حالا در چالشی جدید به ایران آمده و قرار است هدایت سرخ‌پوشان تبریزی را در دستور کار قرار بدهد.
خمس به واسطه سال‌ها کار در لالیگای اسپانیا اتفاقات متعددی را در این عرصه تجربه کرده است. او که در دو مقطع(2012 تا 2016 و 2019 تا 2020) هدایت رایو وایکانو را برعهده داشت، چالش هایی را با برخی مربیان بزرگ داشت که مهم‌ترین آنها به زین‌الدین زیدان برمی‌گردد.
مربی 52 ساله اسپانیایی  در سال 2014 و زمانی که زین‌الدین زیدان به عنوان دستیار کارلو آنچلوتی در رئال کار می‌کرد با اسطوره فرانسوی‌ها درگیری لفظی و رسانه‌ای پیدا کرد. در آن مقطع زیدان بدون دریافت مدرک مربیگری روی نیمکت رئال می‌نشست و این موضوع انتقادهای زیادی را در پی داشت. همین شد که قبل از بازی رایو وایکانو و رئال مادرید پاکو در نشست خبری به نداشتن مدرک مربیگری توسط زیدان انتقاد کرد و گفت:‌« او را همکار خودم نمی دانم چون مدرک ندارد. این شرم‌آور است. نمی دانم که وقتی در اسپانیا می توانی بدون مدرک، مربیگری کنی من را مجبور کردند تا وقتم را بگذارم و مدرک بگیرم.»

جالب اینکه در آن دوران زیدان واکنش مستقیمی به خمس نداشت اما این جملات را بر زبان آورد:‌«می‌دانم حسودانی در اسپانیا هستند».
البته کارلو آنچلوتی سرمربی وقت رئال مادرید در جواب سرمربی حال حاضر تراکتور گفت: ‌«پاکو زیاد حرف می زند!» همین جمله هم باعث شد خمس بار دیگر علیه زیدان حرف بزند و تاکید کند او حق مربیگری در فوتبال اسپانیا را ندارد چون مدرک مربیگری ندارد!»
بعد از این جنجال، زیدان و پاکو دو بار به مصاف هم رفتند که هر دو بار زیزو برنده شد. 5 سال بعد اما در حالی که زیدان مدرک مربیگری اش را گرفته بود و اینبار در قامت سرمربی رئال مشغول جمع کردن افتخارات متعدد شده بود، دوباره با خمس به عنوان سرمربی وایکانو روبه رو شد. جالب اینکه اگر رئال در آن بازی وایکانو را شکست می‌داد سقوط این تیم به دسته پایین‌تر را قطعی می‌کرد اما موفق به برد نشد تا خمس وقتی زیدان سرمربی شده بود،‌ شکست نخورد و برنده از زمین خارج شود.
چهره ناراحت زیدان به عنوان سرمربی رئال بعد از شکست مقابل رایووایکانو با هدایت خمس در سال 2019
خاطره چالش میان سرمربی حال حاضر تراکتور با زین‌الدین زیدان یکی از اتفاقات جالب در زندگی فوتبالی پاکو خمس محسوب می‌شود. بی شک برای هواداران تراکتور هم این موضوع جذاب است. تراکتوری‌ها امیدوارند خمس این تعصب را نسبت به تیم آنها نیز داشته باشد و بتواند در اولین تجربه حضور در ایران نتایج خوبی را به دست بیاورد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید