ورزش 3/ ادعای یک روزنامه پرتغالی مبنی بر تصمیم رونالدو برای ترک تیم ملی به ایجاد بحران در این تیم منجر شد.
روزنامه رکورد جرقه یک بحران بزرگ در تیم ملی پرتغال را روشن کرد. بر اساس ادعای این روزنامه کریستیانو رونالدو در کمپ تیم ملی این کشور با هم‌تیمی‌هایش بحث کرده و با سرمربی تیم، فرناندو سانتوس، دچار تنش شده است. تا جایی که کریستیانو در نهایت تهدید به ترک جام جهانی کرده است. رکورد می‌گوید این ماجرا بعد از ذخیره شدن و نیمکت‌نشینی او در دیدار مقابل سوئیس اتفاق افتاده است.
اما دو روز پیش از دیدار پرتغال با مراکش در مرحله یک‌چهارم نهایی فدراسیون فوتبال پرتغال تصمیم گرفت برای خاموش کردن این بحران وارد عمل شود. فدراسیون پرتغال رسما اعلام کرد که سی‌آرسون قطر را ترک نخواهد کرد و در دیدار مقابل مراکش همراه با سلسائو خواهد بود. کمی بعد کریستیانو رونالدو هم شخصا در این باره صحبت کرد. اما این سوال کماکان به قوت باقی است که آیا کریستیانو بار دیگر بازیکن ثابت پرتغال خواهد شد و از ابتدای بازی با بازوبند کاپیتانی به میدان خواهد رفت؟
کریستیانو در حال حاضر رکورد بیشترین بازی ملی (195 بازی) و بیشترین گل زده ملی (118 گل) را در فوتبال پرتغال در اختیار دارد و هر چه نام او را بر خود داشته باشد می‌تواند در فوتبال این کشور تاثیرگذار باشد. به همین خاطر است که حتی با وجود تکذیبیه‌های رسمی ادعای رکورد شایعه و گمانه‌زنی در این باره همچنان ادامه دارد.
از زمان به زمین نشستن هواپیمای تیم ملی پرتغال در فرودگاه دوحه کریستیانو مورد توجه ویژه رسانه‌ها قرار داشته است. حتی پیش از شروع جام جهانی رونالدو با مصاحبه‌ای جنجالی با پیرس مورگان حاشیه‌ساز شد و شایعات زیادی درباره منفی شدن رابطه او با چند نفر از هم‌تیمی‌هایش در سلسائو، به خصوص برونو فرناندس که در منچستریونایتد بازی می‌کند، انتشار پیدا کرد.

از زمان شروع جام جهانی قطر هر اتفاق کوچکی که رونالدو در متن آن قرار داشت به تیتر رسانه‌ها تبدیل شده است. از رهبری او در تیم ملی گرفته تا گلی که مقابل اروگوئه به ثمر رساند (و در نهایت به نام برونو فرناندس ثبت شد) تا واکنش او به مربی تیم ملی پرتغال بعد از شکست 2-1 مقابل کره جنوبی و نیمکت‌نشینی‌اش در مرحله یک‌هشتم نهایی. ولی سوال یک میلیون دلاری این است: آیا رونالدو واقعا قصد ترک تیم ملی کشورش را دارد؟
شروع تنش: دیدار با سوئیس در مرحله یک‌هشتم نهایی 
فرناندو سانتوس در پایان بازی پرتغال در مرحله یک‌هشتم جام جهانی درباره شایعات درباره تنش بین بازیکنان پرتغالی و کادر فنی این کشور و رونالدو گفت:" مشکل؟ قبلا به این سوال جواب داده‌ام. هیچ مشکلی وجود ندارد. ما سالها است با هم دوست هستیم. همه چیز کاملا مرتب است و کریستیانو برای ما نقش یک کاپیتان واقعی را بازی می‌کند".  
آیا این تنش‌ها برای پایین کشیدن رونالدو از تاج و تختش در پرتغال کافی است؟ آیا واقعا چیزی در سلسائو تغییر کرده است؟ آیا جایگاه رونالدو دیگر مثل قبل غیر قابل دسترس نیست؟ ترکیب نهایی پرتغال برای دیدار با مراکش در استادیوم الثمامه می‌تواند جواب خیلی از این سوالها را روشن کند. در صورتی که رونالدو در این بازی هم از ابتدا به میدان نرود و مسابقه را از روی نیمکت آغاز کند می‌توان جواب بسیاری از این سوالها را مثبت دانست.
یک بعد دیگر ماجرا این است که فرناندو سانتوس حالا با خیال راحت‌تری می‌تواند رونالدو را نیمکت‌نشین کند. گونچالو راموس، مهاجم جوان و جویای نام بنفیکا، در بازی مقابل سوئیس درخششی بی‌نظیر داشت و اولین هت‌تریک جام را به نام خود ثبت کرد.

کریستیانو دیروز را در سالن بدنسازی به تمرین پرداخت و البته دیگر بازیکنان فیکس بازی مقابل سوئیس هم با او در سالن تمرین کردند. در فاصله پیروزی 2-0 پرتغال مقابل اروگوئه و شکست 2-1 مقابل کره جنوبی هم پرتغالی‌ها برنامه مشابهی را انجام داده بودند و رونالدو در هر دو بازی به عنوان بازیکن ثابت وارد زمین شده بود.
واکنش رونالدو
بعد از آنکه فدراسیون فوتبال پرتغال برای کاهش تنش‌ها وارد میدان شد و بیانیه‌ای رسمی درباره سی‌آرسون منتشر کرد کریستیانو هم، یا به درخواست فدراسیون یا به تصمیم خودش، به این ماجرا واکنش نشان داد.

ستاره بزرگ پرتغالی با استفاده از اینستاگرام پیامی منتشر کرد و نوشت:" تیم ما آنقدر متحد است که هیچ نیروی خارجی‌ای نمی‌تواند اتحادش را در هم بشکند. ملت ما آنقدر شجاع است که هیچ دشمنی نمی‌تواند به هراس بیندازدش. ما به معنای واقعی کلمه یک تیم هستیم که برای یک رویا تا آخر خواهیم جنگید. به پیش پرتغال".


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید