طرفداری/ امیر علی اکبری در مسابقات MMA سنگین وزن براندون ورا را در مسابقات قهرمانی ONE 164 شکست داد که شاید بزرگترین پیروزی او در دوران MMA تا به امروز باشد.
برد امیر علی اکبری مقابل ورا و عملکردش در این رقابت باعث شد نامش به عنوان یکی از رزمی کاران سنگین وزن خوب در جهان بر سر زبان‌ها بیفتد.
در اینجا به سه دلیل می پردازیم که چرا پیروزی امیر علی اکبری مقابل براندون ورا بزرگترین برد ایرانی در دوران حرفه ای MMA او تاکنون بوده است.
علی اکبری به عهد خود وفا کرد
پس از دو سال جنگ لفظی علی اکبری و ورا، ستاره سنگین وزن MMA ایران قول داده ورا را شکست دهد و او را بازنشسته کند. پس از بازی، ورا، اسطوره 45 ساله مبارزات رزمی ترکیبی بازنشستگی خود را اعلام کرد و گفت که دوست داشت در آخرین مبارزه خود پیروز شود. علی اکبری به قول خود عمل کرد و ورا را شکست داد و او را بازنشسته کرد.
علی اکبری نشان داد که می‌تواند بر اعصابش مسلط باشد
قبل از شروع مبارزه، علی اکبری تحت فشار زیادی بود. تماشاگران فلیپینی در «آو آسیا آرنا» او را هو و ورا، هموطنشان را تشویق می‌کردند. از طرف دیگر علی‌اکبری می‌دانست باید دومین برد متوالی خود را کسب کند تا نشان دهد که می‌تواند یک سنگین وزن مدعی در وان چمپیونشیپ باشد. با این حال علی اکبری توانست اعصاب خود را کنترل کند و روی مبارزه تمرکز باشد و یک برد چشمگیر به ارمغان بیاورد.
علی اکبری یک حریف سخت را کنترل کرد
روی کاغذ، ورا یک رقیب دشوار است؛ یک قهرمان باتجربه 45 ساله سابق سنگین وزن جهان. ورا همچنین دارای مجموعه‌ای متنوع از مهارت‌ها در هنرهای رزمی ترکیبی و کیک بوکسینگ است. با این حال علی اکبری 34 ساله نمایش خوب و کنترل شده‌ای داشت و در کمتر از چهار دقیقه پیروز شد. علی اکبری نشان داد که همیشه می‌تواند با ترکیبی از کشتی و هنرهای رزمی هر ورزشکاری را به چالش بکشد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید