طرفداری/ اسطوره فوتبال برزیل سعی کرد علاوه بر تبریک گفتن به نیمار، به او دلداری هم بدهد. 
پله به نیمار بابت رسیدن به رکوردش تبریک گفت. 
نیمار روز عجیب و البته در نهایت تلخی را پشت سر گذاشت. ستاره برزیلی ها یکی از بهترین گل هایش را وارد دروازه کرواسی کرد اما در نهایت همراه با سایر هم تیمی هایش در ضربات پنالتی شکست خورد و با جام جهانی خداحافظی کرد. نیمار در هر صورت به رکورد گلزنی پله رسید و حالا همراه با او، بهترین گلزن تاریخ سلسائو است. پله در پیامی به این ستاره 30 ساله تبریک گفت:
من بزرگ شدن تو را دیدم و هر روز کارهایت را دنبال می کردم. بالاخره می توانم به تو برای رسیدن به تعداد گل هایم برای تیم ملی برزیل تبریک بگویم. هر دوی ما می‌دانیم که این رکورد چیزی فراتر از عدد و رقم است. بزرگ ترین وظیفه ما به عنوان ورزشکار این است که الهام بخش باشیم، الهام بخش نسل ها و افراد، در مجموع همه کسانی که عاشق فوتبال هستند. متاسفانه امروز برای ما شادترین روز نیست اما تو قطعا الهام بخش آدم های زیادی خواهی بود. هر چه قدر که زمان بگذرد، میراث ما بزرگتر خواهد شد.
پله ادامه داد:
من این رکورد را حدود 50 سال قبل ثبت کردم و تا به حال کسی موفق نشده بود به آن نزدیک شود. تو اما موفق شدی پسر! ارزش کاری که انجام دادی را بدان. با این حال خودت هم می‌دانی، هیچ عددی و رکوردی نمی تواند فراتر از خوشحالی و لذت ما از بازی کردن برای کشورمان باشد. من 82 سال دارم و امیدوارم یک جایی در این مسیر تاثیری رویت گذاشته باشم. امیدوارم تو هم برای آدم های زیادی تاثیر گذار و الهام بخش باشی تا غیرممکن را به چالش بکشند. من همچنان با هر گلی که تو به ثمر برسانی مشت هایم را به هوا خواهم برد، همان طور که همیشه این کار را انجام داده ام. 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید