مهر/ بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به نیاز تغییر نگاه در انتخاب سرمربی، گفت: باید نگاهمان را برای آینده تغییر دهیم چرا که نتایج تیم ملی در جام‌جهانی نشان داد شرایط مطلوبی نداریم.
بهزاد داداش زاده درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت: وقتی مقابل مهم‌ترین حریفان می‌بازی یعنی نتیجه خوبی برای تیمی که آرزوی صعود به دور حذفی را داشت کسب نشده است.
بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران درباره عملکرد ملی پوشان افزود: باید واقعاً در اردوی تیم بود تا متوجه میزان تمرکز و استرس آنها بود. این دوره از جام جهانی ابعاد مختلفی داشت و بازیکنان تیم ملی ایران باید با آرامش بازی می‌کردند اما به نظرم تاکتیک‌های بهتری از سوی کادر فنی می‌توانست در نظر گرفته شود. باخت سنگین مقابل انگلیس و عدم تدبیر برای گرفتن امتیاز از آمریکا برای فوتبال ملی گران تمام شد.
داداش زاده درباره عملکرد کارلوس کی روش در سومین حضور متوالی روی نیمکت تیم ملی ایران در جام جهانی تصریح کرد: باید مسیر پیشرفت را احساس می‌کردیم. هر نتیجه‌ای جز صعود برای ما خوب تلقی نمی‌شود. وقتی خودمان را اول آسیا می‌دانیم باید از بقیه تیم‌های قاره نیز بهتر بازی می‌کردیم یا نتیجه می‌گرفتیم اما در واقعیت و در جریان بازی‌ها دیدیم ژاپن خیلی بهتر از ما بود.
او به لزوم تغییر در ساختار فنی تیم ملی ایران اشاره کرد و گفت: مهم نیست چه شخصی قرار است انتخاب آینده تیم ملی ایران باشد. آنچه اهمیت دارد تعیین استراتژی برای تیم ملی است. اگر بدانیم از تیم ملی در مسیر کوتاهی که تا جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا دارد چه می‌خواهیم و در بلند مدت چه هدفی را تعیین می‌کنیم می‌توانیم برای آینده تیم ملی ایران امیدوار بمانیم.
داداش زاده در پایان خاطرنشان کرد: من قبلاً هم گفته بودم با نسل طلایی تیم ملی روبرو نبودیم که حالا بخواهیم نگران تغییر آنها باشیم. بازیکنان جدید با استعدادهای فراوان که دارند می‌توانند تیم ملی ایران را در مسیر موفقیت قرار دهند. مدیران فدراسیون فوتبال باید هرچه زودتر تصمیم عاقلانه برای آینده تیم ملی بگیرند. همه چیز از همین تیم شروع می‌شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید