ورزش 3/ فیلیپ لام مردی بسیار پرمشغله است که در مقام رئیس کمیته برگزاری یورو 2024 آلمان حضور دارد. اما این مانع از این نمی شود که مدافع سابق مانشافت و بایرن مونیخ در ستون خود که در چندین رسانه بین المللی از جمله L'Equipe پخش می شود، از نزدیک اتفاقات فوتبال را زیر نظر نداشته باشد و درباره فوتبال صحبتی نکند. ستونی که قهرمان جهان این سه شنبه به حذف پاری سن ژرمن توسط باشگاه باواریایی در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا با محوریت عبور از یک ستاره به نام مارکو وراتی اختصاص داد.
مارکو وراتی الگوی خوبی است. او یک فوتبالیست خوب، مطمئن با توپ و دقیق در تکل است. یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی ایتالیا. اما او در پیراهن پی اس جی نقاط قوت خود را برنداشته و خود را در نقش هافبک دفاعی که به تیمش ثبات می دهد حل نکرده است. بنابراین او هیچ ارتباطی با هم تیمی هایش ندارد. در بازی برگشت در مونیخ، او توپ را در بازی از دست داد و گل خورده را به ارمغان آورد. او پس از آن مدعی شد که اشتباهی رخ داده است، در حالی که حتی هم تیمی هایش دیده اند که همه چیز طبیعی و مثل همیشه با سبک او اتفاق افتاده است؛ جایی که در موقعیت‌های خطرناک، او ریسک‌های بسیار زیادی می‌کرد."
لام که در سال 2017 از فوتبال بازنشسته شد، معتقد است: "وراتی نماد پاری سن ژرمن است امادر مونیخ (0-2) کلاسی که قرار است این تیم به لطف بازیکنان استثنایی خود داشته باشد را ندیدیم. این یک ناامیدی بود. اما در عین حال هیچ شگفتی‌ای وجود ندارد، زیرا حذف زودهنگام پاری سن ژرمن از لیگ قهرمانان یک اتفاق تکراری است."

  
مسی درمانده و ناامید است

فراتر از بازیکن ایتالیایی، فیلیپ لام روی دو ستاره پاری سن ژرمن صحبت می کند که هیچ راه حلی در این دیدار برگشت مقابل بایرن مونیخ نداشتند. اگرچه این بازیکن آرژانتینی سطح های بازی فوق العاده ای از خود نشان داده است اما آلمانی ها او را "درمانده و ناامید" در میان افرادی که نمی دانند چگونه به طور جمعی گل بزنند قرار می‌دهند.
در مورد امباپه فرانسوی که "بی شک ویژگی های یک بازیکن در کلاس جهانی را دارد"، او "فقط منتظر بود تا توپ به پایش برسد".
فیلیپ لام درباره آینده اعجوبه می‌گوید: "نمی‌توانم تصور کنم که نقش امباپه چگونه می‌تواند در پاریس ابعاد دیگری پیدا کند."


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید