ورزش 3/تیم ملی کنیا که یکشنبه صبح برای برگزاری دیداری دوستانه با تیم ملی ایران وارد تهران شد اولین تمرین خود را زیر نظر سرمربی‌اش انگین فیرات در تهران برگزار کرد. 
با اینکه فیرات پیش از این گفته بود هدف اصلی از این بازی شناخت بیشتر بازیکنان دعوت شده به تیم ملی است ولی بازیکنان کنیایی می‌دانند با توجه برنامه آینده تیم‌شان در رقابتهای رسمی دیدار مقابل ایران فرصت ایده‌آلی است تا خودشان را به سرمربی ترکیه‌ای نشان بدهند. دیداری که فردا در استادیوم آزادی برگزار می‌شود.
این بازی از منظر دیگری هم برای کنیا اهمیت دارد چرا که بعد از حدود یک سال اولین بازی فوتبال رسمی تیم ملی این کشور به حساب می‌آید. کنیا در این مدت از سوی فیفا تعلیق شده و قادر به حضور در رقابتهای رسمی فوتبال نبود. تعلیقی که به دلیل دخالت دولت این کشور در فدراسیون فوتبال اعمال شده بود.
فیرات که برای سفر به تهران 24 بازیکن را به تیمش دعوت کرده به صراحت اعلام کرد در دوران او حضور هیچ بازیکنی در تیم ملی تضمین‌شده نخواهد بود. او برای اینکه نشان دهد جدی است بنسون اومالا، مهاجم محبوب کنیایی، را با خود به تهران نیاورد. او در پاسخ به خبرنگاران گفت:"گلزن بودن و گل زدن هر چقدر هم که تعداد گلها بالا باشد حضور در تیم ملی را تضمین نمی‌کند". او آقای گل لیگ ملی کنیا است و در این فصل در 20 مسابقه برای تیمش 19 گل به ثمر رسانده است.
دیدار فردای ایران و کنیا سومین دیدار فوتبالی دو کشور در طول تاریخ است. ایران در دو بازی قبلی دو پیروزی به دست آورده است. اولین دیدار دو تیم در سال 1997 و در تهران برگزار شد که یک بازی دوستانه بود. ایران آن بازی را با پیروزی 3-0 به پایان برد.
بازی دوم دو تیم هم در سال 2009 در تهران برگزار شد. این دیدار هم یک بازی دوستانه بود که ایران با نتیجه 1-0 به پیروزی رسید.

رسانه‌های کنیایی می‌گویند مایکل اولونگا، کاپیتان تیم، کنت موگونا و ریچارد اودادا در خط میانی، جوزف اوکومو و اریک اوما از جمله بازیکنانی هستند که حضور ثابت‌شان در ترکیب کنیا در بازی فردا قطع خواهد بود.
بازی فردا مقابل ایران پنجمین دیدار تیم ملی کنیا با هدایت انگین فیرات خواهد بود. او در اولین بازی‌اش به عنوان سرمربی کنیا شکست 5-0 مقابل مالی در رقابتهای انتخابی جام جهانی 2022 بود. آنها در بازی برگشت هم 1-0 شکست خوردند. فیرات و تیمش سپس با اوگاندا 1-1 به تساوی رسیده و سپس در نایروبی موفق شدند رواندا را 2-1 شکست بدهند. این اولین و تنها پیروزی فیرات با کنیا بوده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید