ایمنا/ «با توجه به نتایج خوبی که کسب کردم نام من هم در کاندیداها به چشم می‌خورد، بقیه ورزشکاران خانم هم از دوستان خوب من هستند، برای همه آن‌ها آرزوی موفقیت می‌کنم. با توجه به اینکه نظرسنجی‌های متفاوتی برگزار شدباعث افتخار بود که در بین گزینه‌ها بودم. قطعاً برای آینده ما از آن‌ها انرژی می‌گیریم.»
به گزارش خبرنگار ایمنا، هانیه رستمیان یکی از نابغه‌های ورزش تیراندازی است که در سن ۲۵ سالگی، افتخارات پرشماری در عرصه ورزش تیراندازی بدست آورده است‌. وی از ۱۲ سالگی تیراندازی را شروع کرد و بعد از دو سال، اولین مدال آسیایی خود را گرفت. او رکورددار مسابقات نوجوانان جهان و همچنین نوجوانان و جوانان ایران است. رستمیان در مسابقات قهرمانی جهان هند ۲۰۱۹ با کسب مدال برنز، نخستین مدال تاریخ بانوان تپانچه را گرفت و تاریخ ساز شد.

این درحالی است که تیرانداز بانوی تیم ملی کشورمان موفق شده اولین سهمیه المپیک ۲۰۲۴ کاروان ایران را کسب کند و به نوعی موفقیت‌های خود در سال گذشته تکمیل کند. عملکرد فوق‌العاده رستمیان، کسب سهمیه المپیک و حضور در مسابقات هانگژو در سال جاری بهانه‌ای شد تا به وی گفت‌وگو بپردازیم.

در سال ۱۴۰۱ به اهداف بزرگی دست یافتم‌

خدا را شاکرم، سال ۱۴۰۱ برای من به واسطه مسابقاتی که شرکت کردم، و نتایجی که کسب کردم،خوب پیش رفت، در تمام مسابقات جهانی که شرکت داشتیم، موفق شدم فینالیست شوم، و حتی در مسابقات world championship (قهرمانی جهان) اولین سهمیه ایران برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس را کسب کنم، و این، بهترین اتفاق ورزشی برای من در سال ۱۴۰۱ بود. البته توانستم در ماده ۲۵ متر، رنکینگ خودم را ارتقا بدهم و با رنکینگ ۹، به رقابت‌های فینال فینالیست‌ها (حضور در ببن بهترین تیراندازها) دعوت شدم، و این هم یکی از اهداف بزرگم بود که به آن، دست پیدا کردم و می‌توانم بگویم که بهترین سال برای من بود.

خوشحلالم که در بین بهترین‌های ورزش ایران بودم
خیلی خوشحال هستم که این اتفاق رخ داده است، با توجه به نتایج خوبی که کسب کردم نام من هم در کاندیداها به چشم می‌خورد، بقیه ورزشکاران خانم هم از دوستان خوب من هستند، برای همه آن‌ها آرزوی موفقیت می‌کنم. با توجه به اینکه نظرسنجی‌های متفاوتی برگزار شدباعث افتخار بود که در بین گزینه‌ها بودم. قطعاً برای آینده ما از آن‌ها انرژی می‌گیریم.

مسافرت کوتاهی تجریه خواهم کرد
ما مسابقات جهانی کشور هند را در پیش داشتیم و قرار بر این بود که ۲۶ اسفند ماه اعزام شویم، که اگر این اتفاق رخ می‌داد، عید را در کشور هند سپری می‌کردیم، اما متأسفانه اعزام ما لغو شد، و این، دومین رقابت‌هایی بود که بعد از رقابت‌های World championship کنسل می‌شود و اعزام نمی‌شویم، با این اوصاف، احتمالاً مسافرت کوتاهی را کنار خانواده تجربه خواهم کرد، ضمن اینکه اردوی ما مجدداً از روزهای گذشته آغاز شده است و برای مسابقات جهانی باکو که انشاالله اردیبشهت ماه اعزام خواهیم شد تلاش خواهیم کرد.

در سال ۱۴۰۲ رقابت‌های مهمی داریم‌
در سال جدید، مسابقات مهمی در پیش داریم، مسابقات قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی، در تقویم ما است، البته که همه رقابت‌ها برای ما مهم است، با تمام تلاش حاضر خواهیم بود، تمرینات فشرده و سختی پشت سر خواهیم گذاشت تا بتوانیم با آمادگی کامل برای این رقابت‌ها حاضر شویم. مسابقات جهانی برای ارتقا رنکینگ بسیار مهم است، که در این رقابت‌ها، سهمیه المپیک داده می‌شود، که امیدوارم تعداد سهمیه‌هایمان در رشته تیراندازی بیشتر شود. درکل امیدوارم نتایج خوبی را کسب کنیم. هدف من این است که بتوانم رکورد خودم را ارتقا دهم و تجربه‌ام را افزایش دهم‌.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید