خبر ورزشی/ منچستریونایتد در صورت تصاحب توسط سرمایه‌گذاران قطری می‌تواند بخشی از بزرگترین شبکه چند باشگاهی جهان شود.

گلیزرها، مالکان فعلی شیاطین سرخ، در حال بررسی پیشنهادهای متعددی برای فروش باشگاه هستند. یکی از مهم‌ترین پیشنهادها از سوی شیخ جاسم بن حمد آل‌ثانی، رئیس بانک اسلامی قطر و پسر نخست‌وزیر سابق این کشور، ارائه شده است.

گروه سرمایه‌گذاری ورزشی قطر (QSI) در حال حاضر مالک پاری‌سن‌ژرمن است. آنها همچنین سهامی کنترل‌شده در تیم پرتغالی اسپورتینگ براگا دارند. طبق گزارش روزنامه رکورد، رئیس گروه سرمایه‌گذاری ورزشی قطر و ناصر الخلیفی رئیس پاری‌سن‌ژرمن، در حال بررسی مالکیت مالاگا هستند، که در خطر سقوط به سطح سوم فوتبال اسپانیا قرار دارد. گروه سرمایه‌گذاری ورزشی قطر در تلاش برای بازگردادن آنها به لالیگا، به دنبال وارد کردن این تیم به زیرمجموعه سرمایه‌گذاری ورزشی خود است.

این بخشی از برنامه‌ای برای ایجاد بزرگترین شبکه چند باشگاهی ورزش است و براگا به عنوان تجهیز توسعه برای منچستریونایتد و پاری‌سن‌ژرمن کار خواهد کرد.

این تیم با گروه فوتبال سیتی رقابت خواهد کرد؛ گروهی شامل منچسترسیتی، نیویورک سیتی، ملبورن سیتی و اف‌سی‌بمبئی سیتی.

براگا در رده سوم لیگ برتر پرتغال قرار دارد به این معنی که آنها در صف رسیدن به مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان فصل آینده هستند، و صعود به مرحله گروهی می‌تواند آنها را در برابر یونایتد یا پاری‌سن‌ژرمن قرار دهد.

قوانین موجود یوفا حکم می‌کند که دو باشگاه تحت مالکیت یک نفر نمی‌توانند در رقابت‌های اروپایی با یکدیگر رقابت کنند. با این حال، الکساندر چفرین، رئیس یوفا اخیراً به تغییر قریب‌الوقوع این مقررات اشاره کرد. او به The Overlap گفت: «مالکیت چند باشگاهی مسئله جالبی است، من فکر می‌کنم ما باید در مورد آن برای آینده فکر کنیم و ببینیم چه باید کرد. علاقه زیادی به مالکیت چند باشگاهی وجود دارد و ما نباید با سرمایه‌گذاری‌ها مخالفت کنیم. اما باید ببینیم در این مورد چه نوع قوانینی وضع می‌کنیم، زیرا قوانین باید سختگیرانه باشند. ما باید در قوانین فعلی تجدید نظر کنیم.»


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید