ورزش 3/ کوین یامگا مقابل ذوب آهن هفتمین گل خود در فصل جاری لیگ برتر را به ثمر رساند.
بازیکن فرانسوی استقلال اگرچه با نظر ریکاردو ساپینتو مدت ها است از دروازه حریفان دور شده و به عنوان مدافع راست برای آبی پوشان به میدان می رود اما همچنان در کنار مهدی قایدی بهترین گلزنان استقلال در این فصل محسوب می شوند.
یامگا البته بیشتر گل های خود را از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده است. او تبحر ویژه ای روی پنالتی زدن و یادمان نمی آید که هیچ ضربه پنالتی ای را از دست داده باشد.
امروز وقتی مهدوی داور دیدار ذوب آهن و استقلال خطای آرمان اکوان روی محبی در محوطه جریمه را پنالتی تشخیص داد، طبق انتظار یامگا پشت توپ قرار گرفت و با فریب حبیب فرعباسی توانست هفتمین گل فصل خود را به ثمر برساند.


نکته قابل توجه این بود که مهدی قایدی و کوین یامگا تا قبل از این مسابقه دو بازیکن 6 گله استقلال بودند که قایدی در اوایل مسابقه تعداد گل هایش را به 7 رساند و دقایقی بعد یامگا از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد تا قایدی را تنها نگذارد و او نیز 7 گله شود و هردو یک رده در جدول بهترین گلزنان لیگ برتر صعود کنند.


یامگا که فصل گذشته برای استقلال 10 گل به ثمر رسانده بود، حالا تعداد گل های زده خود برای آبی پوشان به عدد 17 رسانده و در آستانه شکستن رکورد شیخ دیاباته است تا خود را به عنوان برترین گلزن تاریخ باشگاه استقلال مطرح کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید