ورزش 3/دربی برگشت لیگ بیست و دوم یکی از مهیج‌ترین دیدارهای دو تیم در تاریخ رقابت‌ها بود و اگرچه در آن مقطع سپاهان در جدول رده‌بندی شرایط بهتری را نسبت به سرخابی‌ها تجربه می‌کرد، اما مشخص بود که هر یک از دو تیم پایتخت در صورت برتری در دربی مسابقات را با انرژی و انگیزه مضاعفی دنبال خواهند کرد. درنهایت هم همین اتفاق برای پرسپولیس رخ داد و آنها با شکست استقلال قهرمان لیگ برتر شدند.
اما این مسابقه که هواداران دو تیم اشتیاق زیادی برای تماشای آن از نزدیک داشتند، با دشوارهای‌های زیادی برایشان همراه شد. در شرقی برای ورود هواداران پرسپولیس در نظر گرفته شده بود و مسئولان در غربی ورزشگاه آزادی را هم به استقلالی‌ها اختصاص داده بودند.
مشکل اصلی اما تعداد بلیت درنظرگرفته شده برای دربی 100 بود و فقط 15 هزار بلیت برای این بازی حساس اختصاص دادند، تا هواداران هر دو تیم، چه در ورودی غربی و چه در ورودی شرقی حسابی به زحمت بیفتند و از سه چهار ساعت مانده به شروع مسابقه جو ملتهبی در ورودی‌ها در نظر گرفته شده، به چشم می‌خورد.

برای دربی 101 که یکی از ویژه‌ترین مسابقات تاریخ دو باشگاه قدیمی پایتخت هم به شمار می‌رود و کری‌خوانی‌ها از هفته‌ها قبل در آن شروع شده، باز هم همان مسیر توسط مسئولان در نظر گرفته شده است.
ساعتی پیش بود که منصور قنبرزاده از اختصاص 35 هزار بلیت برای این مسابقه خبر داد. البته که اگرچه این موضوع به صورت رسمی از سوی این مقام مسئول فوتبال ایران اعلام شد، اما باز هم قطعیتی در آن دیده نمی‌شد، تا با توجه به اهمیتی که این مسابقه برای هواداران دو تیم دارد، احتمالا باز هم شاهد همان صحنه‌های هشداردهنده و نگران کننده مقابل ورودی غربی و شرقی آزادی باشیم.
در بازی اخیر پرسپولیس و استقلال با وجود اینکه اعلام شده بود، تنها 15 هزار نفر می‌توانند وارد استادیوم شوند، درنهایت چیزی حدود 40 هزار نفر آن مسابقه را از نزدیک تماشا کردند. احتمالا حالا که بار دیگر تعداد تماشاگران دربی 35 هزار نفر اعلام شده، باز هم شاهد حضور افراد بیشتری در ورزشگاه آزادی باشیم؛ به ویژه اینکه مجوز استفاده از طبقه دوم ورزشگاه آزادی هم طی هفته‌های اخیر صادر شده و دیگر این مشکل که حتی نیروهای برقراری نظم را هم به سردرگمی انداخته بود، وجود ندارد.

 

انتظار زیادی از مسئولان برگزاری دربی 101 وجود ندارد و در واقع اینکه هواداران دو تیم بتوانند بدون تحت فشار قرار گرفتن به ورزشگاه آزادی بروند و تیم محبوب‌شان را تشویق کنند و فارغ از هر نتیجه‌ای به راحتی به خانه برگردند، اصلا توقع زیادی نیست. البته که خود هواداران هم باید در این زمینه به فکر راحتی خودشان باشند و اگر موفق به تهیه بلیت نشده‌اند، روزشان را پشت ورودی‌های ورزشگاه آزادی تلخ نکنند.
امید است که در این مسابقه اتفاقاتی که در بازی برگشت دو تیم در لیگ برتر رقم خورد، دیگر تکرار نشود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید