ورزش 3/در فصل ۰۱-۱۳۸۰ لیگ برتر تیم پرسپولیس در حالی به‌عنوان قهرمانی دست پیدا کرد که کمتر کسی تصور داشت این تیم در رقابت با استقلال بتواند صاحب جام شود، اما در هفته پایانی شرایط به طور دیگری رقم خورد.
در حالی هفته پایانی رقابت‌های هفته بیست و ششم لیگ برتر در هفتم خردادماه ۸۱ به صورت همزمان برگزار می‌شد که استقلال نیاز به تنها یک امتیاز در بازی با ملوان بندر انزلی داشت، اما با شکست یک بر صفر این تیم و برتری پرسپولیس برابر فجرسپاسی، شاگردان علی پروین به دراماتیک‌ترین شکل ممکن به قهرمانی رسیدند.  
ابراهیم اسدی، زننده گل برتری پرسپولیس در بازی با فجر ساپسی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص این دیدار تاریخی عنوان کرد: شاید برای خیلی‌ها قهرمانی پرسپولیس در لیگ هفتم با گل سپهر حیدری دراماتیک‌ترین قهرمانی پرسپولیس در تاریخ لیگ باشد، اما فکر می‌کنم قهرمانی در لیگ یکم به مراتب هیجان انگیزتر بود.

او ادامه داد: در لیگ هفتم قهرمانی در دسترس پرسپولیس بود و در یک مسابقه که میزبان بود، باید سپاهان، حریف مستقیم خود را شکست می‌داد ولی در لیگ یکم هیچ چیز در دستان ما نبود و ما باید پیروز می‌شدیم و استقلال می‌باخت. هیچ‌کس از کادرفنی تا بازیکنان و هواداران و حتی عوامل مسابقه فکر نمی‌کردند پرسپولیس قهرمان شوند ولی اینطور شد.
این پیشکسوت پرسپولیس یادآور شد: شما ببینید تعداد تماشاگران در آن بازی چقدر کم بود. عکس‌ها را نگاه کنید که هیچ بازیکنی مدال بر گردن ندارد. عوامل مسابقه علاوه بر اینکه مدال نیاورده بودند، حتی یک جام که اصل نبود را به استادیوم آوردند و به‌صورت نمادین دادند و جام اصلی در انزلی بود.

اسدی اضافه کرد: حمید استیلی روی نیمکت گفت اگر گل نخوریم، بازی را می‌بریم و همین شد. خود من نیز مطمئن بودم وقتی به بازی بروم، گل می‌زنم. در جریان بازی وقتی خوشحالی تماشاگران را دیدیم، فهمیدیم ملوان به استقلال گل زده و خدا را شکر گلی که زدمف بی‌ثمر نماند و موجب قهرمانی پرسپولیس شد.  

کاپیتان پیشین پرسپولیس با بیان اینکه هیچ کدام از بازیکنان فکر نمی‌کردند ما قهرمان شویم، اذعان کرد: به یاد دارم علی پروین قبل بازی گفت اصلا به نتیجه بازی با استقلال توجه نکنید و ما باید در این بازی پیروز شویم. وقتی که مسابقه تمام و مشخص شد ما به قهرمانی رسیدیم، هیچ‌یک از بازیکنان روی پای خود بند نبودند. یادم هست خدا بیامرز علی انصاریان روی زمین افتاد و گریه می‌کرد. این قهرمانی و اتفاقات واقعا باورنکردنی بود.  
اسدی در خصوص دیدار پرسپولیس و استقلال در فینال جام حذفی ابراز کرد: پرسپولیس این فرصت را دارد تا بعد از ۲۴ سال عینا تاریخ را تکرار کند. دربی به خودی خود همیشه یک بازی حساس و مهیج بوده و حالا که این رقابت بر سر قهرمانی جام حذفی است، حساسیت آن چندین برابر شده و شاید این موضوع از قشنگی بازی کم کند. پرسپولیس در سال جدید نظم تاکتیکی خوبی به خود گرفته و نتایج فوق‌العاده‌ای کسب کرده و همین موضوع این تیم را به قهرمانی لیگ رساند؛ آن هم در حالی که کمتر کسی فکر می‌کرد این تیم بتواند بالاتر از استقلال و سپاهان قهرمان شود.
او یادآور شد: استقلال نیز در شرایط خوبی قرار دارد و نشان دادند در ضد حملات به شدت خطرناک ظاهر می‌شوند. آنها یک تیم پرمهره و با انگیزه را در اختیار دارند و ناکامی در رقابت‌های لیگ موجب شده تا با انگیزه بیشتری به دنبال قهرمانی در جام حذفی باشند و این موضوع می‌تواند کار پرسپولیس را سخت‌تر از همیشه کند. هر چند معتقد هستم پرسپولیس شانس بیشتری برای قهرمانی در جام حذفی دارد که امیدوار هستم این امر محقق شود و بتوانیم همزمان فاتح رقابت‌های لیگ برتر و جام حذفی در یک فصل شویم.
 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید