ایلنا/ غلام فتح آبادی، پیشکسوت پرسپولیس عقیده دارد این تیم دست بالا را در دربی دارد و برنده احتمالی این مسابقه است.
کیفیت بازی پرسپولیس مقابل هوادار را چگونه ارزیابی کردید؟
یحیی و شاگردانش خوب می‌دانستند که بعد از قهرمانی در لیگ باید قهرمانی جام حذفی را نیز کسب کنند از این‌رو بعد از پیروزی استقلال مقابل نساجی عزمشان برای بردن حریفشان بیشتر شد تا این تیم را با شکست مواجه سازند. آنها خیلی خوب  تیم حریف را تحت فشار قرار داده و با زدن دو گل در ده دقیقه ابتدایی به چیزی که می‌خواستند دست یافتند و بارشان را برای پیروزی بستند. بعد از زدن دو گل هم با وجود اینکه پنالتی به ضرر پرسپولیس گرفته شد بیرانوند با سیوی استثنایی آن را مهار کرد تا تیم را به زدن گل بعدی و بردی پرگل سوق دهد.
سرمربی پرسپولیس گفته هر دو پنالتی که برای هوادار گرفته شد پنالتی نبود!
کاملاً درست است و من فکر می‌کنم داور در گرفتن هر دو پنالتی خصوصاً پنالتی دوم اشتباه کرد همان پنالتی که مرادی برای تیم هوادار گل زد.
مسعود شجاعی بازیکن هوادار هم گفته بیرانوند قبل از زدن پنالتی حرکت کرده و پایش از خط جلوتر آمده بود!

نه من این حرف را قبول ندارم چون بیرانوند یک دروازه‌بان تمام‌عیار و پنالتی‌گیر است که به‌عنوان بهترین دروازه‌بان ایران می‌توان رویش حساب خاصی باز کرد. علیرضا هر دو پایش پشت خط بود و به هیچ وجه از خط رد نشده بود و فقط با مهارت و جسارت خودش بود که پنالتی را مهار کرد.
بازی حساس پرسپولیس مقابل استقلال را در فینال جام حذفی چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟
قاعده مسابقات جام حذفی به این شکل است که در نیمه اول باید کار را تمام کنید و در نیمه دوم منتظر اشتباه حریف بمانید و در دقایق آخر با حفظ توپ نیم‌نگاهی هم به دروازه حریف داشته باشید.
در بازی فینال هم می‌توان روی پنالتی گرفتن بیرانوند حساب کرد؟
بیرانوند از نظر فنی و روحی روانی در بهترین شرایط قرار دارد و اگر بازی به ضربات پنالتی کشیده شود حتماً می‌تواند کار را برای تیمش درآورد چون خودش یک تیم است ضمن اینکه به نظرم پرسپولیس به نسبت استقلال، پنالتی‌زن‌های بهتری مانند گولسیانی، ترابی و صادقی دارد که حتماً می‌توانند به تیم کمک کنند.
در رابطه با صحبت مسئولان استقلال که گفته‌اند باید داور خارجی دربی 101 را قضاوت کند و حتی گفته‌اند که پولش را هم می‌پردازند چه نظری دارید؟
من فکر می‌کنم اینگونه صحبت کردن توهین به افشاریان و کمیته داوران است چون ما داوران خوبی در فوتبال ایران داریم و فکر می‌کنم با این اظهارنظر خواسته‌اند ذهنیت یحیی و تیمش را به‌هم بریزند که نمی‌توانند به این مقصود‌شان برسند چون حواس یحیی و تیمش حسابی جمع است و تمرکز‌شان هم فقط روی بازی است.
خودتان هم خاطره‌ای از زمان حضورتان در پرسپولیس در جام حذفی دارید؟
بین سال‌های 61 تا 63 بود که در یک بازی در فینال با شاهین تهران به فینال رسیدیم که نتیجه با حساب صفر بر صفر مساوی شد و کار به ضربات پنالتی کشید. در آن زمان با از دست دادن پنالتی توسط عباد‌زاده و ناصر محمدخانی ما در فینال مغلوب شاهین شدیم.
در رابطه با تقابل‌های بازیکنان دو تیم سرخابی چه توضیحی دارید؟
در استقلال قایدی خطرناک‌ترین است که برای از کار انداختن او باید دو به یک او را مهار کرد و مقابل او برتری عددی داشت چون قایدی اگر یک نفره دفاع شود به احتمال زیاد از سد آن بازیکن می‌گذرد اما با برتری عدی می‌توان قایدی را از کار انداخت. دیگر نفر شاخص استقلال محبی است که تکروی دارد در حالی که بازیکنی مانند امیری تکروی ندارد ضمن اینکه ترابی، امیری، صادقی و آل‌کثیر هم هستند که می‌توانند برای تیمشان مفید واقع شوند.
صحبت پایانی و توصیه خاصی اگر در رابطه با پرسپولیس دارید بیان بفرمایید؟
به نظرم شرایط پرسپولیس آنقدر خوب است که آنها برای بردن و پیروزی نیاز به انگیزه ندارند و قطعاً یحیی هم می‌خواهد با دو جام از مسابقات این فصل خارج شود و بعد از این جام به آسیا برسد تا بعد از موفقیت در آسیا، در مسابقات جام باشگاهای جهان هم حضور یابند که این خودش بزرگترین انگیزه برای یک تیم محسوب می‌شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید