ورزش 3/گزارش زنده:سوت پایان بازی و برد پرسپولیس 

دقیقه 122 / ایستگاهی عالیشاه را حسینی برگشت داد.

دقیقه 115 / ارسال ایستگاهی امید عالیشاه از تمام بازیکنان گذر کرد تا مستقیم وارد دروازه حسینی شود.

دقیقه 111 / وحید امیری چسبیده به شش قدم توپ را مقابل پای اسدبیگی قرار داد که ضربه بی دقت این بازیکن باعث شد تا فرصت فوق العاده پرسپولیس برای برتری از دست برود.

دقیقه 108 / پرتاب اوت بلند وحید امیری با ضربه سر امید عالیشاه همراه شد که این ضربه خطرناک از بالای دروازه به بیرون رفت.

نیمه دوم وقت های اضافه با شروع شد

نیمه اول وقت های تلف شده به پایان رسید

دقیقه 101 / دو کرنر خطرناک از پرسپولیس را بازیکنان استقلال برگشت دادند.

دقیقه 93 / شوت ترابی از روی ضربه ایستگاهی با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 92 / پیمان بابایی در محوطه پرسپولیس روی زمین افتاد که داور بازی را ادامه داد.

نیمه اول وقت های اضافه با سوت زاهدی فر شروع شد

سوت نیمه دوم به صدا در آمد تا بازی به وقت های اضافه کشیده شود

دقیقه 103 / ساپینتو با کارت قرمز مستقیم زاهدی فر از کنار زمین اخراج شد اما درگیری های او در ادامه زمین ادامه داشت.

دقیقه 101 / در آخرین لحظات بازی روی یک ضربه ایستگاهی که تمام بازیکنان استقلال حتی حسینی به داخل محوطه آمده بود، استقلال با مرادمند به گل رسید

دقیقه 97 / قائدی در محوطه پرسپولیس روی زمین افتاد اما داور بازی را ادامه داد

دقیقه 96 / آل کثیر در محوطه استقلال روی زمین افتاد اما داور با نشان دادن کارت زرد به این بازیکن قاطعانه گفت تصمیمی برای اعلام پنالتی ندارد.

دقیقه 95 / ضربه فنی ترابی با تیرک افقی دروازه استقلال برخورد کرد.

دقیقه 92 / داور با کارت زرد خسرو حیدری را جریمه کرد.

دقیقه 90 / داور 9 دقیقه وقت تلف شده اعلام کرد.

دقیقه 88 / شوت سروش رفیعی از پشت محوطه با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 82 / این بار بازی برای رسیدگی به وضعیت اشکان خورشیدی متوقف شد. به نظر او دچار گرفتگی عضله شد. خورشیدی نتوانست به قضاوت ادامه دهد و جای خود را به محمدحسین زاهدی فر داد.

دقیقه 80 / تعلل در خروج از دروازه نزدیک بود برای بیرانوند دردسر ساز شود که پیش از رسیدن قائدی به توپ، این دروازه بان اشتباهش را جبران کرد.

دقیقه 76 / پرسپولیس در موقعیت خوب حمله قرار داشت و توپ به سعید صادقی رسید. این بازیکن ترجیح داد به جای پاس شوت بزند و ضربه بی دقت او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 68 / روی خطای چشمی بر روی ترابی و درگیری این دو بازیکن، بازی به حاشیه کشیده شد و داور سه بازیکن را همزمان با کارت زرد جریمه کرد.

دقیقه 63 / مهدی قائدی در محوطه پرسپولیس در کورس با گولسیانی روی زمین افتاد. در حالی که او معتقد به خطای پنالتی بود، اشکان خورشیدی نزدیک به صحنه اعلام ضربه دروازه کرد

دقیقه 53 / روی اشتباه عجیب سلمانی در دفع توپ سعید صادقی صاحب موقعیت عالی در ضدحمله شد اما این بازیکن قدر توپ را ندانست و فقط یک اوت نصیب پرسپولیس شد.

دقیقه 51 / ارسال حردانی از همه گذر کرد و در آن سوی محوطه به قائدی رسید تا این بازیکن از زاویه بسته شوتزنی کند. ضربه قائدی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 49 / روی یک پاس عمقی عالی از میان مدافعان پرسپولیس، مهدی قائدی با بیرانوند تک به تک شد اما ضربه‌اش دقت لازم را به همراه نداشت و بیرانوند با خروج خوب درازکش توپ را دفع کرد.

دقیقه 49 / اولین حمله نیمه دوم دو کرنر روی دروازه استقلال بود که هیچ یک حاصلی به همراه نداشت.

دقیقه 46 / داور اولین کارت زرد بازی را به پیمان بابایی نشان داد.

نیمه دوم بازی آغاز شد

پایان نیمه اول

دقیقه 45 / ایستگاهی ارسالی برای پرسپولیس در شلوغی محوطه به بیرون رفت و در حالی که هر دو تیم معتقد بودند توپ برای آنهاست، داور کرنر اعلام کرد.

دقیقه 40 / شوت فنی و بسیار زیبای سعید مهری از پشت محوطه با برخورد به تیرک افقی دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه 35 / پرتاب اوت بلند وحید امیری در محوطه جریمه به سروش رفیعی رسید و ضربه این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 32 / ارسلان مطهری که مصدوم شده بود جای خود را به پیمان بابایی داد و با چشمانی اشکبار زمین بازی را ترک کرد. ساپینتو این بازیکن را در آغوش گرفت و به او دلداری داد.

دقیقه 29 / ارسال دانیال اسماعیلی فر به روی دروازه استقلال را صالح حردانی با ضربه سر دفع کرد. توپ درست جایی رفت که پشت محوطه ترابی انتظارش را میکشید و با یک شوت مهارنشدنی توپ را به گوشه دروازه استقلال فرستاد.

دقیقه 28 / ارسلان مطهری از ناحیه مچ پای راست احساس ناراحتی دارد و بازی برای رسیدگی به وضعیت این بازیکن لحظاتی متوقف شد.

دقیقه 25 / با پاس کاتبک سعید مهری به داخل محوطه برای مطهری این بازیکن شوتزنی کرد که ضربه اش با واکنش بیرانوند به کرنر رفت. کرنر ارسالی به تیر یک با ضربه سر سیلوا همراه شد اما آل کثیر آنجا حضور داشت و اجازه نداد این توپ به دروازه تیمش برسد.

دقیقه 21 / روی یک پاس بلند عمقی خوب برای محبی، این بازیکن در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد و ضربه اش از زاویه بسته به زاویه مخالف با اختلاف اندک از کنار دروازه به بیرون رفت تا جدی ترین موقعیت بازی تا این لحظه اینجا رقم بخورد.

دقیقه 18 / وحید امیری اولین کرنر را برای پرسپولیس به دست آورد. کرنر ارسالی که به دلیل پرتاب اشیا از سوی هواداران با تاخیر بسیار روی دروازه ارسال شد، حاصلی برای پرسپولیس به همراه نداشت.

دقیقه 15 / کرنر دوم مهری با چند ضربه سر تبدیل به توپی سرگردان شد که بیرانوند توپ را مهار کرد.

دقیقه 14 / روی یک ارسال ایستگاهی به داخل محوطه پرسپولیس، سیلوا ضربه سر زد که حاصل آن یک کرنر برای استقلال بود. کرنر ارسالی سعید مهری کوتاه بود و با شوت از پشت محوطه رضاوند به کرنری دیگر ختم شد.

دقیقه 13 / داور یکی از اعضای کادر فنی استقلال را با کارت زرد جریمه کرد.

دقیقه 11 / صالح حردانی با نفوذ خود یک پاس در عرض خوب برای ارسلان مطهری در محوطه جریمه فرستاد که علی نعمتی با تکل خوب خود مانع از صاحب توپ شدن مطهری در محوطه جریمه شد.

دقیقه 8 / روی یک پاس عمقی، آل کثیر در محوطه استقلال صاحب توپ شد و از زاویه بسته شوتزنی کرد که توپ او را سیلوا برگشت داد. در برگشت سرلک از پشت محوطه شوت زد که ضربه او به راحتی در اختیار حسینی قرار گرفت.

دقیقه 6 / ارسال ترابی از روی ایستگاهی به داخل محوطه با اعلام خطا بر روی بازیکن استقلال منجر به ایجاد موقعیت برای پرسپولیس نشد.

دقیقه 5 / روی تکل سلمانی بر روی سعید صادقی نزدیک به محوطه جریمه، خورشیدی اعلام خطا کرد و بازیکنان و اعضای کادر فنی به شکلی عجیب به او معترض شدند!

دقیقه 3 / با خطای چشمی روی وحید امیری، مهدی ترابی اعتراض کرد که داور تذکر سفت و سختی به ترابی داد.

دقیقه 1 / در پاسخ پرسپولیسی ها توپ را به سمت دروازه استقلال فرستادند که آن سمت هم حسینی اجازه نداد آل کثیر صاحب توپ شود.

دقیقه 1 / استقلال با سوت آغاز بازی حمله خود را آغاز کرد که پیش از رسیدن توپ به محبی، بیرانوند از دروازه بیرون آمد و توپ را مهار کرد.

با سوت اشکان خورشیدی دیدار فینال جام حذفی آغاز شد

شهرآورد حساس فینال جام حذفی در حالی از ۱۹:۴۵ آغاز خواهد شد که توجه تمام فوتبال ایران معطوف به این بازی حساس است که اگرچه تعیین‌کننده سهمیه آسیایی نخواهد بود اما یکی از حساس‌ترین دربی‌های تاریخ محسوب می‌شود.

بر اساس جدول زمانی، درهای ورزشگاه ساعت ۱۴ به روی هواداران باز می‌شود. همچنین دو تیم ساعت ۱۷:۳۰ هتل محل اقامت را به مقصد ورزشگاه ترک خواهند کرد. گرم کردن دو تیم نیز از حوالی ۱۸:۳۰ در چمن ورزشگاه آزادی آغاز خواهد شد.

ترکیب استقلال برای دربی:
سیدحسین حسینی – رافائل سیلوا – محمدحسین مرادمند – جعفر سلمانی – صالح حردانی – روزبه چشمی – آرش رضاوند – سعید مهری – محمد محبی – مهدی قایدی – ارسلان مطهری

ترکیب پرسپولیس برای دربی:
علیرضا بیرانوند، دانیال اسماعیلی‌فر، علی نعمتی، گئورگی گولسیانی، مرتضی پورعلی‌گنجی، میلاد سرلک، سروش رفیعی، سعید صادقی، مهدی ترابی، وحید امیری و عیسی آل‌کثیر.

لیست بازی : 

حواشی بازی:

محمد فنایی در برنامه فوتبال برتر: اشکان خورشیدی بعد از دربی از فوتبال خداحافظی خواهد کرد.

پژمان جمشیدی ستاره سابق پرسپولیس و ستاره کنونی سینما، در جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی حضور دارد تا دربی را از نزدیک تماشا کند.

رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس:تیم آماده و سرحال است تا جام دیگری را برای علاقه‌مندان بی‌شمار که برای این بازی لحظه‌شماری می‌کنند، به ارمغان بیاورد چون از این روز و ولادت امام رضا(ع) خوش‌یُمن‌تر نداریم و بهترین هدیه برای هواداران پرسپولیس قهرمانی در جام حذفی است که نیاز است بازیکنان تمام توان خود را به کار بگیرند.
 

تصویر زنده از ورزشگاه آزادی. گزارشها حاکی از آن است که قسمت تخریب‌شده ورزشگاه نیز در اختیار هواداران قرار گرفته است.

علیرضا بیرانوند برخلاف همیشه در سمت تماشاگران استقلال گرم‌کردن خود را انجام داد و هواداران استقلال نیز با پرتاب سنگ و اشیای مختلف، به او واکنش نشان دادند.

تصاویری از آسمان گرفته و ابری ورزشگاه آزادی.

پرتاب سنگ از سوی تماشاگران استقلال به علیرضا بیرانوند در لحظه ورود او برای گرم کردن، با سر ننکا، مربی گلرهای برزیلی پرسپولیس برخورد کرد.

در حالی که مسئولان فدراسیون فوتبال از فروش 35 هزار بلیت خبر داده بودند اما تعداد تماشاگران از 50 هزار نفر نیز عبور کرده است.

فوری: ظرفیت قانونی ورزشگاه آزادی کاملا پر از تماشاگر شده است.

اتوبوس تیم استقلال در میان تشویق هواداران این تیم به ورزشگاه آزادی رسید.

باوجود حضور نزدیک به ۴۰ هزار نفری در داخل ورزشگاه، همچنان اطراف ورزشگاه به شدت شلوغ است.

تصویری از هواداران استقلال در حال تشویق تیمشان پیش از شروع شهرآورد

اتوبوس دو تیم پرسپولیس و استقلال راهی ورزشگاه آزادی شده و تا دقایقی بعد به مقصد خواهد رسید.

رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس راهی ورزشگاه آزادی شد تا دیدار این تیم با استقلال را از نزدیک تماشا کند.

بیرون از ورزشگاه، مأموران به شدت در حال کنترل شرایط برای جلوگیری از بازار سیاه بلیت‌فروشی هستند. تعدادی از هواداران دو تیم مدعی بودند بلیت‌ها را با نرخ بالایی خریده‌اند. در واقع بازار سیاه بلیت فروشی این بار نیز دیده می‌شود

همه منتظر تماشای این دوئل خواهند بود: دانیال - قایدی

در فاصله کمتر از دو ساعت تا شروع بازی، ظرفیت سکوی هواداران استفلال پر شد.

هواداران استقلال با شور و حال خاصی در حال ورود به ورزشگاه هستند

سکوهای قسمت شرقی ورزشگاه پر شده و تماشاگران در حال استقرار در پشت دروازه هستند.

تصویر از ورزشگاه آزادی در فاصله دو ساعت و نیم تا شروع بازی

پلیس اسب سوار در ورزشگاه آزادی مستقر شده است.


تصاویر منتشره از ورزشگاه آزادی حاکی از آن است که ترافیک شدیدی در خیابانهای مجاور ورزشگاه برقرار است.

ساعتی پیش درهای ورزشگاه آزادی به روی تماشاگران باز شد و آنها در سکوهای استادیوم مستقر شدند.

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران برای رفاه حال تماشاگران این مسابقه که امروز -چهارشنبه دهم خرداد ماه۱۴۰۲- در ورزشگاه بزرگ آزادی برگزار می‌شود، با اختصاص اتوبوس‌های مورد نیاز، تماشاگران را از ورزشگاه آزادی به پایانه آزادی و ایستگاه متروی مربوطه، منتقل می‌کند.
پوستر جالب صفحه رسمی ای اف سی برای شهرآورد پایتخت

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران: از 72 زون ورزشگاه آزادی فقط 8 زون نیازمند مقاوم‌سازی هستند و مابقی زون‌ها از نظر سازه‌ای ایمن هستند.

وریا غفوری در حالی امروز و روی سکوهای ورزشگاه آزادی از فوتبال خداحافظی خواهد کرد که امیر قلعه‌نویی با انتشار این پیام از او تقدیر کرده است.

سازمان لیگ فوتبال ایران فروش بلیت کاغذی در ورزشگاه آزادی و سایر استادیوم‌های کشور را ممنوع کرد.

عکس تیمی پرسپولیس در آخرین دربی. خروج عبدی و ورود عیسی احتمالا تنها تغییر قرمزها خواهد بود.

محسن خلیلی: استقلال خطرناک تر از قبل شده و انگیزه‌های بیشتری برای دربی پیش رو دارد اما باز هم پرسپولیس بازی را خواهد برد. روحیه تیمی و شرایط تاکتیکی تیم خیلی خوب است. همه عوامل باشگاه هم دست به دست هم دادند تا تیم به بهترین شکل ممکن فصل را به پایان ببرند.

آرمان رمضانی یاغی ترکیب استقلال به شمار می‌رود. او البته شانسی برای حضور در ترکیب ثابت ندارد اما ممکن است همچون شهرآورد قبلی به عنوان بازیکن ذخیره بازی کند.

یکی از گل‌های آفساید تاریخ دربی با شوت ولادیمیر پریموف، مهاجم اوکراینی پرسپولیس به ثمر رسید. شاید اگر این گل در موقعیت سالم زده شده بود، سرنوشت این مهاجم ناکام نیز تغییر می‌کرد.

دربی 100 با حضور بیش از چهل هزار تماشاگر برگزار شد اما جالب است که برای این شهرآورد تنها 35 هزار بلیت به فروش رسیده است.

روزنامه ایران ورزشی جلد ویژه خود برای دربی را به تیتر «بزن به سیم آخر!» اختصاص داده و از تصویر یحیی گل‌محمدی و ریکاردو ساپینتو در جلد خود استفاده کرده است.

با نیمکت‌نشینی امید عالیشاه و کمال کامیابی‌نیا، وحید امیری در این دربی هم کاپیتان قرمزها خواهد بود.

ارسلان مطهری آخرین گلزن استقلالی شهرآورد محسوب می‌شود. او اگر امروز گلزنی کند به رکورد خاص 5 گل در دربی خواهد رسید.

به گفته مسئولان دو باشگاه پرسپولیس و استقلال، امروز احتمالی 10 تا 15 درصد از قرارداد بازیکنان این دو تیم پرداخت خواهد شد.

پس از استوری یحیی گل‌محمدی، سایر بازیکنان پرسپولیس نیز استوری حمایتی یحیی را بازنشر کردند. 

تصویری از پروژه هواداری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال پیش از شهرآورد.

کری‌خوانی طرفداران استقلال در اطراف ورزشگاه آزادی

سیامک نعمتی، کاپیتان سوم پرسپولیس از لیست 20 نفره سرخپوشان خط خورد.

تصویری از طرفداران استقلال که 1500 کیلومتر برای تماشای دربی تا تهران آمده‌اند.

پیمان یوسفی، گزارشگر مشهور صداوسیما، دیدار پرسپولیس و استقلال را گزارشگر خواهد کرد. این پنجمین گزارش یوسفی در دربی خواهد بود.

باشگاه پرسپولیس و استقلال با این دو تصویر به استقبال دربی پایتخت رفته‌اند. آبی‌ها از تصویر ساپینتو استفاده کردند و قرمزها با سه ستاره خود، انگیزه برای قهرمانی حذفی را نشان دادند.

 

/


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید