فارس/ کشتی گیران کشورمان در مسابقات رنکینگ‌دار قرقیزستان امروز در 7 وزن به مصاف حریفان خود رفتند که حاصل تلاش آن ها 3 مدال طلا و 2 برنز بود.
در پایان مسابقات 7 وز نخست، دانیال سهرابی در وزن 67 کیلوگرم، محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن 130 کیلوگرم به مدال طلا، مهدی محسن نژاد در وزن 60 کیلوگرم و ایمان محمدی در وزن 63 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.
مهدی بالی در وزن 97 کیلوگرم پنجم شد و پویا دادمرز در وزن 55 کیلوگرم و ناصر علیزاده در وزن 87 کیلوگرم نیز از دور رقابت ها کنار رفتند.
نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:
در وزن 55 کیلوگرم پویا دادمرز در دور نخست مقابل موکاشیف از قزاقستان حاضر نشد و از دور رقابت ها کنار رفت.
 پویا دادمرز یک روز پیش از سفر به بیشکک دچار تب و لرز شدید شد و این وضعیت با رسیدن تیم به قرقیزستان تشدید شد و او شب گذشته را با تب بالا پشت سر گذاشت. به همین دلیل باتوجه به اینکه مسابقات تدارکاتی بوده، کادرفنی تیم ملی تصمیم گرفت این کشتی‌گیر روی تشک حاضر نشود.

در وزن 60 کیلوگرم مهدی محسن نژاد در دور اول با نتیجه 10 بر صفر لیگیو کائو از چین کشتی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 7 بر 2 رضوان آرنوات از رومانی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 3 بر 3 مغلوب اسلام جان بهرام اف از ازبکستان شد و به دیدار رده بندی رفت. محسن نژاد در این دیدار با نتیجه 8 بر صفر آفتاندیل تالایبک اولو از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.
در وزن 63 کیلوگرم ایمان محمدی پس از استراحت در دور اول،‌ در دور دوم با نتیجه 5 بر 1 داستان ژارلیخانوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل لری ابولادزه دارنده مدال نقره جهان از گرجستان با نتیجه 6 بر 5 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. محمدی در این دیدار با نتیجه 6 بر صفر جیمینگ هان رهتی از چین را از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.
در وزن 67 کیلوگرم‌ سید دانیال سهرابی در دور اول با نتیجه 7 بر 5 ابرار آتابایف از ازبکستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 6 بر 5 جانی ختسوریانی از گرجستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. سهرابی در این مرحله با نتیجه 10 بر 2 سلطان آسیتولی از قزاقستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 8 بر 2 هوسیتیو از چین را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.
در وزن 87 کیلوگرم‌ ناصر علیزاده در دور نخست با نتیجه 4 بر 1 مقابل علی جنگیز دارنده مدال برنز جهان از ترکیه شکست خورد و با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد،‌ از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر آرتور اوماروف از چک را مغلوب کرد وی در‌ دور دوم با نتیجه 3 بر صفر آرتور اوروزبکوف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مهدی بالی دیگر نماینده کشورمان در دور اول با نتیجه 7 بر 2 مقابل اوزور ژوژوپبکوف از قرقیزستان به برتری دست یافت.
وی در دور بعد با نتیجه 6 بر 3 رستم آساکولوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. دو نماینده کشورمان در دیدار نیمه نهایی به مصاف یکدیگر رفتند که ساروی با نتیجه 7 بر 1 به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. ساروی در دیدار پایانی با نتیجه 3 بر 1 از سد یی مینگ لی از چین گذشت و به مدال طلا دست یافت. بالی نیز در دیدار رده بندی با نتیجه 5 بر 1 مغلوب آرتور اوماروف از چک شد و در جایگاه پنجم ایستاد.
در وزن 130 کیلوگرم امین میرزازاده در دور نخست با نتیجه 4 بر 1 عثمان ایلدیریم از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 2 بر 1 از سد لینگ ژی منگ از چین گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با توجوه به عدم حضور آلین الکسیوس چیوراریو از رومانی به دلیل مصدومیت، پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت.
میرزازاده در دیدار پایانی با نتیجه 2 بر 1 از سد اسکار پینو هیندز دارنده مدال های نقره و برنز جهان از کوبا گذشت و به مدال طلا دست یافت.
رده بندی نفرات برتر 7 وزن نخست به شرح زیر است:
55 کیلوگرم: 1- مارلان موکاشیف (قزاقستان) 2- اختیار بوتیروف (ازبکستان) 3- امانگالی بکبولاتوف (قرقیزستان) و مانجیت (هند)
60 کیلوگرم: 1- اسلامجان بهرام اف (ازبکستان) 2- نورسلطان بازاربایف (قزاقستان) 3- مهدی محسن نژاد (ایران) و یرنور فیداخمتوف (قزاقستان)
63 کیلوگرم: 1- لری ابولادزه (گرجستان) 2- شرموخامد شریبجانوف (ازبکستان) 3- ایمان محمدی (ایران) و داستان کادیروف (قرقیزستان)
67 کیلوگرم: 1- دانیال سهرابی (ایران) 2- هوسیتیو (چین) 3- لوئیس اورتا سانچز (کوبا) و ابرار آتابایف (ازبکستان)
87 کیلوگرم: 1- جالگاسبای بردیموراتوف (ازبکستان) و گورامی ختسوریانی (گرجستان) 3- علی چنگیز (ترکیه) و نورسلطان تورسینوف (قزاقستان)
97 کیلوگرم: 1- محمدهادی ساروی (ایران) 2- یی مینگ لی (چین) 3- آرتور اوماروف (چک) و بک سلطان محموداف (قرقیزستان) 5- مهدی بالی (ایران)
130 کیلوگرم: 1- امین میرزازاده (ایران) 2- اسکار پینو هیندز (کوبا) 3- عثمان ایلدیریم (ترکیه) و فاتح بوزکورت (ترکیه)
مسابقات 3 وزن دوم و پایانی فردا (جمعه) برگزار می شود که محمدرضا گرایی در وزن 72 کیلوگرم، محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم و علیرضا مهمدی در وزن 82 کیلوگرم به مصاف حریفان خود می روند.ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید