تسنیم/ تیم ملی والیبال ایران در دیداری که تمام بازیکنانش به تناوب در میدان حاضر شدند مقابل فرانسه به نتیجه تساوی ۲-۲ رضایت داد.
 مرحله مقدماتی مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها 2023 با حضور 16 تیم کانادا، آمریکا، آرژانتین، ایتالیا، کوبا، آلمان، هلند، برزیل، ژاپن، فرانسه، چین، ایران، لهستان، صربستان، بلغارستان و اسلوونی در گروه مردان از 16 تا 21 خرداد ماه برگزار خواهد شد.
تیم ملی والیبال ایران که پنجمین حضورش را در این مسابقات تجربه خواهد کرد، روز پنجشنبه 11 خرداد راهی شهر ناگویا محل برگزاری هفته نخست رقابت‌ها شد و ظهر امروز (یکشنبه - 14 خرداد) دیداری تدارکاتی برابر فرانسه داشت.
در این دیدار که از ساعت 16:50 (به وقت ژاپن) در سالن جی‌تکت ناگویا برگزار شد بهروز عطایی تمامی شاگردانش را برابر حریف سنجید؛ البته دو سرمربی درخواست کردند که این مسابقه پشت درب‌های بسته و بدون تماشاگر برگزار شود و ترکیب شروع‌کننده بازی مورد اطلاع‌رسانی قرار نگیرد.
در ست نخست ملی‌پوشان ایران شروع خوبی داشتند، اما در ادامه فرانسه به بازی برگشت و موفق شد دو ست اول را با نتیجه مشابه 25 بر 23 به نفع خود به پایان برساند. در ست دوم شاگردان بهروز عطایی به هماهنگی لازم دست یافته و با اختلاف امتیاز بازی را پیش بردند تا در نهایت با نتیجه 25 بر 21 مسابقه را به نفع تیم ملی والیبال ایران پایان دهند. مردان والیبال ایران در ست چهارم هم با سرویس‌های خوب سیدمحمد موسوی و امیرحسین اسفندیار بر شاگردان آندره‌آ جیانی پیشی گرفتند و با امتیاز 25 بر 22 پیروز این ست شدند.
دو سرمربی با هم به توافق رسیدند که این مسابقه، چهار سته به پایان برسد و تیم‌ها با پی بردن به نقاط ضعف و قوت خود برای حضور در رقابت‌های لیگ ملت‌ها 2023 آماده شوند.

تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود در هفته نخست لیگ ملت‌ها 2023 روز سه‌شنبه 16 خرداد ماه از ساعت 14:10 به مصاف ژاپن خواهد رفت.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید