باشگاه خبرنگاران/ بنا به دستور محمدجواد آذري جهرمي، تا پايان دهه اول محرم قطع کردن خدمات ارائه شده به مشترکان به دليل بدهي معوق و نظاير آن ممنوع است.
 
محمدجواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات خطاب به حسين فلاح جوشقاني رئيس رگولاتوري براي پايداري شبکه ارتباطي در دهه اول محرم دستوراتي صادر کرد.

متن کامل نامه وزير ارتباطات خطاب به رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي به شرح زير است:

" با عنايت به دستور رياست محترم جمهوري در جلسه مورخ ۱۳۹۹/۶/۱ ستاد ملي کرونا، در خصوص تضمين کيفيت شبکه ارتباطي کشور در دهه اول محرم به‌منظور برگزاري مراسم‌هاي عزاداري در فضاي مجازي، لازم است:

۱- کليه برنامه‌هاي نگهداري شرکت اينترنتي و اپراتورهاي تلفن همراه به‌ويژه شرکت مخابرات ايران و شرکت ارتباطات زيرساخت، از امروز تا پايان دهه اول محرم متوقف و به بعد از اين ايام موکول شود.

۲- قطع خدمات مشترک و يک‌طرفه کردن آن‌ها در دهه اول محرم براي بدهي و نظاير آن ممنوع شود.

۳- جنابعالي با تشکيل کميته‌اي نظارت مستمر بر کيفيت شبکه در اين ايام را پيگيري کنيد. معاونت نظارت سازمان در ايام تعطيلات عزاي حسيني در آماده‌باش باشند و به اپراتورها، شرکت‌هاي اينترنتي، مخابرات ايران و شرکت ارتباطات زيرساخت ابلاغ نماييد معاونت‌هاي فني آن‌ها در ايام محرم در محل کار حاضر و تشکيلات نگهداري آن‌ها نيز در آماده‌باش باشند.

۴- از طريق ادارات کل استان‌ها نظارت نماييد که سامانه‌هاي معرفي‌شده براي پخش زنده مراسم‌هاي مذهبي در اين ايام حتماً خدمات به‌صورت رايگان عرضه نمايند.

۵- ارائه گزارش‌هاي مستمر و منظم از اقدامات مورد انتظار است. "

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم