سخت افزار/ در اين مطلب ويدئوي مقايسه سرعت تخليه باتري آيفون SE 2020 با وان‌پلاس نورد را با شما به اشتراک خواهيم گذاشت؟ به نظر شما کدام يک عملکرد بهتري خواهند داشت؟ با ما همراه باشيد با اين ويدئوي جالب.

چندي پيش ويدئويي از مقايسه سرعت دو گوشي آيفون SE جديد و وان‌پلاس نورد را با شما به اشتراک گذاشتيم. در اين ويدئو ديديم که به لطف پردازنده قدرتمندتر، گوشي اپل عملکرد بسيار بهتري در سرعت بازشدن برنامه‌ها داشت. با اين حال، حافظه رم بيشتر در باز شدن دوباره برنامه از کش، به داد گوشي وان‌پلاس رسيد. در نهايت اما اين آيفون SE 2020 اپل بود که برنده رقابت شد. اما در تست باتري وضعيت به چه صورت است؟

براي آنکه ببينيم از ميان اين دو گوشي، کداميک شارژردهي بهتري دارند و آرام‌تر باتري را تخليه مي‌کنند، به سراغ کانال يوتيوب PhoneBuff رفتيم. او به سبک هميشگي ويدئوهاي خود، با استفاده از يک دست روباتيک، اين مقايسه را انجام مي‌دهد.  اين روبات به‌گونه‌اي برنامه‌ريزي شده است که عمليات مشابهي را بر روي هر دو گوشي اجرا مي‌کند، برنامه‌ها را همزمان باز کرده و دستورات يکساني اجرا مي‌کند.

اين شامل برقراي تماس به مدت چندين ساعت، ارسال پيام، باز کردن برنامه‌هايي مانند ايميل، وبگردي اينستاگرام و يوتيوب مي‌شود. البته در اين ميان چيزي در حدود 16 ساعت هم نمايشگر گوشي‌ها خاموش خواهد بود، تا تست شباهت بيشتري به استفاده کاربر از گوشي در دنياي واقعي داشته باشد.

همانطور که در جدول مشاهده مي‌کنيد، ظرفيت باتري گوشي وان‌پلاس تقريبا 2 برابر آيفون است. با اين حال، پردازنده آيفون بهينه‌تر به نظر مي‌آيد و نمايشگر 90 هرتز نورد مصرف بالاتري خواهد داشت. اما آيا اين دلايل مي‌تواند منجربه عملکرد بهتري باتري بسيار کوچک آيفون SE شود؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم