گیم فا/ فروشگاه GOG پیش از عرضه‌ی نسخه‌ی چهارم از بازی‌های Serious Sam، نسخه‌ی اول این بازی تیراندازی اول شخص که Serious Sam: First Encounter نام دارد را برای مدتی محدود به صورت رایگان در اختیار بازی‌بازان این فروشگاه و پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار داده است و هم‌اکنون حدود یک روز فرصت دارید تا آن را به حساب کاربری خود بیفزایید.

فروشگاه لهستانی GOG که با مالکیت شرکت پرآوازه‌ی CD Projekt هم‌اکنون در حال میزبانی از بازی‌بازان پلتفرم رایانه‌های شخصی است، همانند دیگر رقبای خود یعنی فروشگاه‌های Epic Games ،Steam و چندین فروشگاه دیگر گاهاً بازی‌های رایگان و تخفیف‌های خوبی را در دسترس کاربرانش قرار می‌دهد. همچنین، کاربران این فروشگاه هم‌اکنون می‌توانند تا علاوه بر بازی رایگان مذکور، به تخفیف‌های بسیار خوبی در بیش از ۱۵۰۰ بازی مختلف از قبیل My Friend Pedro و Witcher 3: Wild Hunt دسترسی داشته باشند. لازم به ذکر است که این تخفیف‌ها به عنوان بخشی از رویداد Gvest’s Harvest Sale که تا تاریخ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ (۳۱ آگوست) ادامه خواهد داشت، در درسترس بازی‌بازان قرار دارد.

اما چندی پیش و در حالی که علاقه‌مندان مجموعه‌ی Serious Sam مشتاقانه در انتظار فرارسیدن زمان انتشار نسخه‌ی چهارم این مجموعه‌ بودند، استودیوی کروتیم (Croteam) اعلام کرد که در میان انبوهی از تاخیرهایی که به دلیل شیوع ویروس کرونا گریبان‌گیر استودیوهای بازی‌سازی شده است، مجبور شده‌اند تا تاریخ انتشار این بازی را کمی به عقب‌تر و به ۳ مهر ۱۳۹۹ (۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰) موکول کنند. به هرترتیب، به‌نظر می‌رسد که این تاخیر بهانه‌ی خوبی برای علاقه‌مندان این مجموعه باشد تا بتوانند در این فرصت نسخه‌ی اول این بازی که در سال ۲۰۰۱ منتشر شده بود و به‌خصوص در کشور ما طرفداران زیادی داشت را تجربه کنند. لازم به ذکر است که فروشگاه GOG از هم‌اکنون به بازی‌بازان حدود یک روز و تا تاریخ ۵ شهریور ۱۳۹۹ (۲۶ آگوست) و ساعت ۵:۳۰ بعد از ظهر فرصت داده است که این بازی را به صورت رایگان به مجموعه‌ی بازی‌های خود در این فروشگاه افزوده و از آن لذت ببرند.

لازم به ذکر است که بازی Serious Sam 4 در ابتدا قرار بود تا در کنار بازی‌هایی نظیر Fall Guys: Ultimate Knockout ،Shadow Warrior 3 و Carrion به عنوان بخشی از عناوین مورد انتظار استودیوی دیوالور دیجیتال (Devolver Digital) در تیرماه (جولای ۲۰۲۰) منتشر شود و به نوعی از نظر داستانی پیش‌درآمدی برای نسخه‌ی سوم این بازی یا همان Serious Sam 3: BFE که خود پیش درآمد نسخه‌ی اول این بازی محسوب می‌شد و در سال ۲۰۱۱ عرضه شده بود باشد. حال و با توجه به این خط زمانی عجیب و غریب این مجموعه ممکن است بازی‌بازان تجربه‌ی نسخه‌ی اول این بازی را برای درک بهتر نسخه‌ی چهارم لازم ندانند، اما قطعاً تجربه‌ی تفاوت‌هایی که در طول این ۲۰ سال در این مجموعه اعمال شده است نیز خالی از لطف نخواهد بود.

همچنین، باید به این موضوع اشاره کنیم که GOG و پلتفرم رایانه‌های شخصی تنها فروشگاه و میزبان بازی Serious Sam: First Encounter نیستند و اخیراً مجموعه‌ی HD از بازی‌های Serious Sam در اختیار بازی‌بازان و کاربران سرویس گوگل استیدیا نیز قرار گرفت.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم