سخت افزار/ گلکسی اس 20 پلاس سامسونگ یکی از خوش قیمت‌ترین گوشی‌های بالارده یا بهتر بگوییم پرچمدار اندرویدی است. این دستگاه سرشار از ویژگی‌های مختلف است که در کنار برچسب قیمتی مناسب کنونی این دستگاه، می‌تواند انتخاب خوبی برای خریداران آن باشد. اما آیا مقایسه سرعت گلکسی نوت 20 الترا و گلکسی اس 20 پلاس به قدری زیاد خواهد بود که شما را از خرید این دستگاه تنها به دلیل سرعت پایین منصرف کند؟

دستگاه‌های اندرویدی از سال 2018 به این سمت حتی در بخش میانرده نیز از عملکرد مناسبی برخوردار بودند و کارهای روزمره کاربران حتی با یک دستگاه میانرده نیز به طور کامل رفع می‌شد. اما تولید کنندگان پردازنده‌های موبایلی به خصوص کوالکام هر روز حتی برای یک درصد بهبود نسبت به نسل گذشته خود درحال رقابت با دیگر کمپانی‌‎های تولید کننده پردازنده موبایل است. همین موضوع باعث شد تا اسنپدراگون 865 پلاس اولین پردازنده موبایلی باشد که از فرکانس 3.0 گیگاهرتز رد شود. اما آیا این 10 درصد بهبود نسبت به نسل قبلی در استفاده روزمره احساس خواهد شد؟

مقایسه سرعت گلکسی نوت 20 الترا با توجه به قیمت بالای 1000 دلار آن باید با گلکسی اس 20 الترا انجام می‌شد اما همیشه نباید نزدیکترین قیمت‌های ممکن را با یکدیگر بررسی کرد. گلکسی اس 20 پلاس می‌توان یک رقیب مناسب برای گلکسی نوت 20 الترا باشد. این دستگاه با پردازنده اسنپدراگون 865 سال گذشته در کنار دیگر دستگاه‌های سری گلکسی اس 20 به بازار آمد. پردازنده اسنپدراگون 865 این دستگاه در کنار 8 گیگابایت رم ترکیب مناسبی را برای تمام کارهای روزمره ایجاد خواهد کرد اما باید این موضوع را در نظر گرفت که درصد بالایی از دستگاه‌های میانرده سال 2020 نیز از 8 گیگابایت رم برخوردار هستند. البته حافظه داخلی UFS 3.0 نیز نقش مهمی را در جداسازی گلکسی اس 20 پلاس از دیگر دستگاه‌های میانرده بازی می‌کند.

مقایسه سرعت گلکسی نوت 20 الترا و گلکسی اس 20 پلاس
در مقابل گلکسی نوت 20 الترا نیز بجای استفاده از حافظه داخلی UFS 3.1 از نسل 3.0 این حافظه استفاده کرده است که این دستگاه را از دستگاه‌هایی مثل وان پلاس 8 پرو مقداری عقب انداخته است. البته موردی که از ابتدای پست درباره آن صحبت بود، پردازنده اسنپدراگون 865 پلاس بود که در این دستگاه استفاده شده است. البته پردازنده اگزینوس 990 نیز همانند سری گلکسی اس 20 برای این دستگاه نیز موجود است اما نسخه اسنپدراگون این دستگاه برای آمریکا خواهد بود. 12 گیگابایت رم به عنوان مقدار رم ثابت برای این دستگاه در نظر گرفته شده است و مهم نیست که حافظه داخلی 128 گیگابایتی این دستگاه را انتخاب می‌کنید یا 512، در تمام شرایط مقدار رم این دستگاه 12 گیگابایت خواهد بود. در مقایسه با 8 گیگابایت رم موجود در گلکسی اس 20 پلاس، این مقدار رم برتری بیشتری به گلکسی نوت 20 الترا در زمینه نگه داری برنامه‌ها در پس زمینه خواهد داد اما 8 گیگابایت رم نیز برای انجام اینکار کاملا کافی است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم