زوميت/ گلکسي A12 نسخه‌اي بهينه‌شده از گلکسي A11 خواهد بود که در دو مدل با ظرفيت حافظه ذخيره‌سازي متفاوت عرضه مي‌شود.
 
سامسونگ  براي مدتي مي‌شود که خود را براي به‌روزرساني گوشي‌هاي هوشمند پايين‌رده سري گلکسي A آماده مي‌سازد. يکي از محصولاتي نيز که به‌زودي جانشيني براي آن معرفي خواهد شد، گوشي گلکسي A11 نام دارد که در ماه مه رونمايي شد. انتظار مي‌رود گلکسي A11 با گلکسي A12 جايگزين شود؛ تلفن هوشمندي که گويا از نظر مشخصات سخت‌افزاري تغييرات جزئي را شامل شده و با قيمتي مشابه به بازار خواهد آمد.

حال، مشخصات سخت‌افزاري گوشي سامسونگ گلکسي اي ۱۲ (Galaxy A12) در فضاي مجازي قرار گرفته و اولين نکته‌اي نيز که نظر ما را به خود جلب کرده، شماره مدل آن (SM-A125F) است. انتظار مي‌رود گلکسي A12 در دو گزينه حافظه ذخيره‌سازي ۳۲ و ۶۴ گيگابايتي دراختيار علاقه‌مندان قرار گيرد.

متاسفانه هنوز مشخص نشده است که گلکسي A12 از چه تراشه‌اي قدرت مي‌گيرد؛ اما مي‌دانيم که براي نمايشگر از پنل PLS TFT مشابه با گلکسي A11 استفاده شده است. در پنل پشتي گلکسي اي ۱۲ ماژول دوربيني سه‌گانه به کار گرفته شده که در نوع خود براي محصولي پايين‌رده بسيار جالب خواهد بود. اصولا محصولات اقتصادي با سخت‌افزاري محدود روانه بازار مي‌شوند تا قيمت کمتري داشته باشند؛ اما گلکسي A12 در برخي موارد از امکانات مطلوبي استفاده مي‌کند.

در ادامه گفته شده که گلکسي A12 شامل حسگر اسکنر اثرانگشت است؛ اما جايگاه اين حسگر مشخص نيست. بااين‌حال، باتوجه‌به محصولات مختلفي که شرکت کره‌اي مي‌سازد، احتمالا از حسگر اسکنر اثرانگشت در پنل پشتي گلکسي اي ۱۲ استفاده مي‌شود.

در گزارش به اطلاعات بيشتري اشاره نمي‌شود؛ براي مثال در مورد ابعاد نمايشگر و جزئيات آن يا ميزان حافظه رم اشاره‌اي نشده است. در هر صورت انتظار مي‌رود طي هفته‌هاي آينده اطلاعات بيشتري از محصول اقتصادي در دست ساخت سامسونگ به دست آوريم.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم