برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

نسل سوم دوربین زیر نمایشگر شیائومی به نمایش گذاشته شد

منبع
ترنجي
بروزرسانی

ترنجي/ دوربين زير نمايشگر بزرگترين نوآوري جديد قابل لمس و درک براي عموم کاربران در بازار تلفن هاي هوشمند خواهد بود. شرکت ها به دليل ارتقا زيبايي چشمگير که در گوشي هاي هوشمند به وجود آورده اند، براي ارايه دوربين هاي زير نمايشگر بسيار سخت کار مي کنند. بدون داشتن ناچ و سوراخ در بالاي صفحه، صفحه هاي گوشي هاي هوشمند هيچ گونه حواس پرتي در جلو نخواهند داشت و از يک تجربه بصري واقعي و کامل روي صفحه لذت مي برند. امروز نسل سوم دوربين زير نمايشگر شيائومي به نمايش گذاشته شده است که آن را به تجاري شده بسيار نزديک مي کند.

دوربين زير نمايشگر شيائومي

ما از قبل مي دانيم که ZTE به زودي اولين گوشي هوشمند هوشمند جهان با دوربين زير نمايشگر را با نام Axon 20 5G معرفي مي کند. اما شيائومي نمي خواست اين بخش را از دست بدهد زيرا امروز تصميم گرفت نسل سوم خود را با فناوري دوربين صفحه نمايش معرفي کند. اين شرکت نه تنها يک نمونه اوليه کار را با دوربين جديد در نمايشگر به نمايش گذاشت، بلکه همچنين نشان داد که چگونه اين فناوري براي بهتر شدن به عنوان يک دوربين جلوي سنتي بهبود يافته است.

اين شرکت نسل اول فناوري دوربين زير نمايشگر را در سال گذشته در ژوئن سال 2019 توسعه داد. ما همچنين بايد يک ويدئو از نمونه اوليه را در عمل مشاهده کنيم اما با بررسي دقيقتر مشخص شد که نمايشگر بالاي دوربين کامل نيست و تراکم پيکسل در آن منطقه کم بود.

مديرعامل شيائومي لي جون فاش کرد که نسخه دوم فناوري دوربين زير صفحه نمايش در اکتبر سال 2019 توسعه يافته است. و امروز ، نسخه سوم اين فناوري را معرفي کرده است ، که به نظر او تقريبا کامل و قابل مقايسه با يک دوربين سلفي سنتي است.

دوربين زير صفحه شيائومي چگونه کار مي کند؟
شيائومي در يک پست تفصيلي توضيح داد که چگونه در نسل سوم دوربين زير صفحه نمايش خود به کيفيت دوربين “تقريباً عالي” رسيده است. اين شرکت فاش کرد که دو نسل اول با از بين بردن تراکم پيکسل در آن منطقه ، توانستند صفحه نمايش بالاي دوربين جلو را شفاف کنند. در حقيقت، تراکم پيکسلي نمايشگر بالاي دوربين در مقايسه با بقيه پنل OLED تنها نصف آن بود.

شيائومي توضيح داد که اجراي نسل اوليه دوربين هاي نمايشگر تنها مي تواند 1 در 4 پيکسل را براي نمايشگر رزرو کند زيرا سه پيکسل باقيمانده براي انتقال بهتر نور با تغيير ساختار داخلي و مواد آن بايد شفاف باشد.۱- تصوير اول – نمايشگر OLED سنتي با 4 زيرشاخه RGB

۲-  تصوير وسط- در ابتداي صفحه نمايش داراي فناوري دوربين زير نمايشگر فقط 1 زيرشاخه RGB براي صفحه نمايش رزرو شده بود
۳- تصوير آخر – هر چهار پيکسل RGB در فن آوري نسل سوم روشن مي شوند و از چگالي پيکسل بالا اطمينان دارند
با اين حال ، راه حل نسل سوم با استفاده از آرايش پيکسلي خود-توسعه-يافته اين مشکل را حل مي کند. اين شرکت موفق شده است تا از طريق ناحيه شکاف زير پيکسل به انتقال نور برسد. همچنين اين شرکت تعداد پيکسل ها را به صورت عمودي و افقي دو برابر کرده است تا به تراکم پيکسلي کلي شبيه به ساير صفحه نمايش برسد. در نتيجه ، ناحيه نمايشگر در بالاي دوربين زير صفحه نمايش قادر به دستيابي به سطح مشابهي از تراکم پيکسل ، دقت رنگ ، طيف رنگ و روشنايي به عنوان بقيه پنل OLED است.

اين شرکت همچنين محصول خود را با پيکسل OLED بهبود بخشيده است تا انتقال نور بالاي دوربين را بهبود بخشد. سرانجام، شيائومي ادعا مي کند که الگوريتم دوربين توسعه يافته خود قادر به ارائه کيفيت تصوير همانند تيراندازهاي سلفي سنتي است که آخرين راه حل خود را “تقريباً عالي” ارائه مي دهد. شيائومي يک نمونه اوليه را نشان مي دهد.

شيائومي هرگز براي نشان دادن فناوري هاي آينده خود خجالتي نبوده است. اين شرکت براي اولين بار در ژوئن سال ۲۰۱۹ نمونه اوليه خود را براي دوربين سلفي زير نمايشگر فاش کرد. بيش از يک سال بعد، ما ويدئويي از نمونه اوليه کار با استفاده از نسل سوم خود را با استفاده از فن آوري دوربين صفحه نمايش داريم.

در ويديويي که Lei Jun در Weibo به اشتراک گذاشته است ، نمونه اوليه دوربين زير صفحه Xiaomi مانند Mi 10 Ultra اصلاح شده به نظر مي رسد. اين ويدئو نمونه اوليه را با استاندارد Mi 10 Ultra مقايسه مي کند و به نظر مي رسد افزايش تراکم پيکسل بالاي دوربين کاملاً دوربين زير نمايشگر را پنهان مي کند.


لي جون مي گويد که نسل سوم راه حل دوربين تحت صفحه نمايش براي توليد انبوه آماده است و بايد تا سال 2021 به تلفن هاي هوشمند ختم شود.

نظر شما چيست؟ منتظر اين فناوري هستيد؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم