مجله ديجي کالا/ اپل سومين نسخه‌‌ي بتا از سيستم عامل watchOS 7 را منتشر کرد. اکنون توسعه دهندگان و کساني که در برنامه‌ي دريافت نسخه‌هاي بتاي عمومي ثبت نام کرده‌اند، مي‌توانند که اين نسخه جديد را بر روي ساعت هوشمند خود نصب کنند.

بعد از منتشر شدن ششمين نسخه‌‌ي بتا از سيستم‌ عامل‌هاي iOS 14، iPadOS 14 و tvOS 14، اپل سومين نسخه‌ي بتا از سيستم‌ عامل ساعت هوشمند خود يعني watchOS 7 را منتشر کرد.

اين نسخه‌ي جديد، يک هفته بعد از دومين نسخه‌ي بتاي اين سيستم عامل که اپل آن را در تاريخ ۲۰ آگوست (۳۰ مرداد ماه) عرضه کرده بود، منتشر شد.

بعد از منتشر شدن نسخه‌‌هاي بتاي عمومي از سيستم عامل دستگاه‌هاي مختلف، اکنون شاهد منتشر شدن نسخه‌ي بتاي عمومي جديدي براي آخرين دستگاه اپل يعني اپل واچ هستيم. اپل به‌روزرساني‌هاي نسخه‌هاي بتاي عمومي مربوط به اين ساعت هوشمند را نسبت به ساير دستگاه‌هاي خود، به صورت آهسته‌تري منتشر مي‌کند.

با وجود اينکه سيستم عامل مخصوص توسعه دهندگان اين پوشيدني هوشمند، در نسخه‌ي ششم بتا قرار دارد. اپل به تازگي سومين نسخه‌ي بتاي عمومي را براي اپل واچ منتشر کرده است. علاوه‌بر اين، منتشر شدن نسخه‌هاي بتاي عمومي براي اين ساعت‌ هوشمند در مقايسه با ديگر دستگاه‌هاي ساخت اين شرکت مانند آيفون و آيپد، با سرعت کمتري صورت مي‌گيرد.

نسخه نهايي watchOS 7 که همزمان با ديگر سيستم عامل‌هاي اپل مانند iOS 14 و iPadOS 14 در پاييز امسال به صورت نهايي و عمومي عرضه خواهد شد، شامل تغييراتي مانند قابليت‌هاي جديد براي بررسي کيفيت خواب کاربر است. همچنين،  ويژگي‌هايي مانند نمايش دادن نوتيفيکيشن هشدار در زمان قرارگيري در معرض صداي بيش از حد بلند براي جلوگيري از آسيب رسيدن به سيستم شنوايي، در اين نسخه‌ي جديد قرار داده شده است.

اپل در اين نسخه‌ي جديد، قابليت‌هاي جديدي را هم براي طرفداران ورزش در نظر گرفته است. با توجه به همه‌گيري بيماري کوويد ۱۹ و توصيه به شستن مکرر دست‌ها حداقل به مدت ۲۰ ثانيه، ويژگي جديدي به اپل واچ اضافه شده است که در زمان شستشوي دست با اندازه‌گيري زمان شستشو، به کاربران در انجام صحيح اين کار به مدت معين کمک مي‌کند.  در نهايت شاهد برخي بهبود‌ها در دستيار صوتي اپل يعني سيري و اپ Maps هستيم.

قبل از اين که قصد داشته باشيد تا نسخه‌هاي بتا را بر روي اپل واچ خود نصب کنيد، بايد بگوييم که براي نصب اين نسخه‌ها بر روي ساعت هوشمند خود بايد بسيار احتياط کنيد. چون که در صورت مشکل نمي‌توانيد که به نسخه‌ي قبلي سيستم عامل اپل واچ برگرديد. البته همانند قبل توصيه مي‌کنيم که تنها نسخه‌هاي بتا از اين سيستم عامل‌ها را بر روي دستگاه‌هايي نصب کنيد که به طور روزانه از آن‌ها استفاده نمي‌کنيد.

سيستم عامل‌هاي بتا به طور معمول داراي باگ‌‌هايي هستند که ممکن است منجر به از دست دادن اطلاعات يا اتفاق‌هاي ديگري شوند. با اين وجود، اگر قصد داريد که در برنامه‌‌ي دريافت سيستم عامل‌هاي بتا ثبت نام کنيد مي‌توانيد با رفتن به سايت اپل، اين کار را انجام دهيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم