ترنجي/ در طي هفته گذشته بود که اپل در قوانين اپ استور تغييرات ايجاد کرد تا برنامه هاي استريم محتوا بتوانند در اين فروشگاه نرم‌افزاري بزرگ حضور يابد اما حالا مايکروسافت از اپل گلايه مي کند که تغييرات صورت گرفته براي کاربران تجربه خوبي را فراهم نمي‌کند.

تغييرات صورت گرفته در پلتفرم نرم‌افزاري اپل از اين قرار است کرد برنامه هايي که محتوا را استريم مي کنند مي توانند در اپ استور حضور يابند تنها در صورتي که تک تک مواردي که در اين برنامه‌ها به فروش مي‌رسد براي پرداخت از لايه پرداخت درون برنامه اي اپل استفاده کنند کند که در اين صورت شامل ماليات ۳۰ درصدي اپل مي‌شوند. غير از جنبه مالي اين قوانين تمامي بازي هايي که در اين سرويس ها ارائه مي شود بايد به صورت جداگانه براي بازرسي نزد اپل ثبت شود و تأييديه براي حضور در اين برنامه ها را دريافت کنند؛ اين قوانين وضع شده موجب سردرگمي و دوباره کاري براي بسياري از توسعه دهندگان مي شود.

مايکروسافت در بيانيه‌اي که از طريق سايت ورج منتشر کرده، مي‌گويد:

تغييرات شکل گرفته در قوانين اپ استور کافي نيست و تجربه درستي را براي کاربران شکل نمي‌دهد. فرض کنيد چگونه هر شخص مي‌تواند به محتواي خود در برنامه هاي استريم فيلم و آهنگ دسترسي يابد. چرا نبايد همين سهولت در قبال برنامه هاي استريم بازي نيز صدق کند؟ کاربران ما در مرکز توجه ما قرار دارند و ما در تلاشيم تا بهترين تجربه را برايشان فراهم کنيم.
مايکروسافت با اشاره به فيلم ها و موسيقي زير چشمي نگاهي دارد به نتفليکس و اسپاتيفاي که کاملاً منطقي است. هيچ کدام از پلتفرم هاي اشاره شده و يا حتي رقبايشان براي حضور در اپ استور تمامي فيلم ها يا موسيقي ها را به تأييد اپل در نياورده‌اند ولي هيچ مشکلي تاکنون سد راه آنان نشده است. لازم به ذکر است که تمامي بازي هايي که در پلتفرم ايکس باکس حضور دارند از پيش توسط نهادهاي مربوطه رتبه بندي شده‌اند و اگر اپل در زمينه فراهم کردن محيطي امن براي کاربران بهانه آورد، کاملاً بي‌معني و بيجاست.

تا کنون نه مايکروسافت و نه گوگل سرويس هايشان مربوطه شان يعني ايکس کلاود و استاديا را به پلتفرم هاي اپل نياورده اند و بايد ديد در آينده مي‌توانند اپل را وادار به سر خم کردن بکنند يا خير. مثل هميشه منتظر نظرات شما عزيزان هستيم.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم