مجله ديجي کالا/ به‌تازگي ايوان بلس که از سرشناس‌ترين افشاگران حوزه‌ي فناوري است، از حضور ۵ گوشي مورد انتظار در وب‌سايت وان پلاس خبر داد که در کمال تعجب، يکي از آن‌ها وان پلاس ۸T پرو است. محصولي که پيش‌تر گفته شد قرار نيست راهي بازار شود.

وان پلاس امسال محصولات زيادي را از سري پرچم‌دار، ميان‌رده و پايين‌رده راهي بازار خواهد کرد. در حال حاضر سه محصول وان پلاس نورد، وان پلاس ۸ و وان پلاس ۸ پرو، نمايندگان امسال اين شرکت هستند و انتظار داريم تعداد آن‌ها تا پايان سال به ۸ افزايش پيدا کند. چرا که به تازگي از صفحه‌ي مربوط به ۵ گوشي در وب‌سايت وان پلاس باخبر شديم.

اين صفحات اما تصويري از گوشي يا اطلاعاتي در رابطه با آن‌ها را به نمايش نمي‌گذارند و در واقع بخشي از راهنماي مصرف کننده به حساب مي‌آيند. اما نکته‌ي جالب اينجاست که گفته مي‌شود از اين بين، دو گوشي پرچم‌دار و دو گوشي ميان‌رده خواهند بود و در سال جاري نيز راهي بازار مي‌شوند. پرچم‌داراني که وان پلاس براي نيمه‌ي دوم سال در نظر مي‌گيرد، سري وان پلاس T هستند. اما اگر قرار باشد وان پلاس ۲ نسخه از اين گوشي‌ها را راهي بازار کند، احتمالا يکي از آن‌ها وان پلاس ۸T و ديگري ۸T پرو خواهد بود. در حالي که شنيده بوديم مدل پرو امسال راهي بازار نمي‌شود.

اما توييتي که ايوان بلس در رابطه با اين ۵ گوشي منتشر کرد به شرح زير است:

وان پلاس، راهنماي مصرف کننده‌ي برخي از گوشي‌هاي مورد انتظار خود را منتشر کرد:

وان پلاس ۸T
وان پلاس ۸T پرو
وان پلاس نورد N100
وان پلاس نورد N105g
دستگاهي با اسم رمز SS9805

اولين صفحه مربوط به وان پلاس ۸T است که جاي تعجبي هم ندارد و انتظار حضور آن در وب‌سايت وان پلاس را داشتيم. اين محصول قرار است از نمايشگري ۶.۵۵ اينچي با رفرش ريت ۱۲۰ هرتز، ۴ دوربين شامل دوربين ۴۸ مگاپيکسلي اصلي، ۱۶ مگاپيکسلي فوق عريض، ۵ مگاپيکسلي ماکرو و ۲ مگاپيکسلي سنجش عمق و پردازنده‌ي اسنپدراگون ۸۶۵ بهره ببرد.

اما نکته‌ي جالب، صفحه‌ي مربوط به وان پلاس ۸T پرو است که قرار بود وجود نداشته باشد. مطمئن نيستيم تفاوت بين مدل پرو و استاندارد چه خواهد بود اما انتظار مي‌رود در بخش دوربين شاهد اضافه شدن لنز تله‌فوتو و افزايش انداره‌ي سنسور اصلي باشيم. همچنين به نظر مي‌رسد براي شارژ اين محصول از شارژر سريع ۶۵ واتي استفاده شود که پيش‌تر هم در رابطه با آن شنيده بوديم.

دو محصول ديگر، از سري وان پلاس نورد با شماره مدل N100 و N105G هستند. بدين ترتيب وان پلاس نورد ديگر قرار نيست تنها يک محصول باشد بلکه مجموعه‌اي است از چندين گوشي با مشخصات فني متفاوت. حتي وان پلاس هم اين خبر را که مدل‌هاي مختلفي از گوشي نورد راهي بازار مي‌شوند تاييد کرد.

اخيرا شنيده بوديم اين شرکت قصد دارد گوشي‌هاي وان پلاس نورد بيلي ۱ و بيلي ۲ را معرفي کند. با توجه به شايعات، يکي از اين دو به پردازنده‌ي اسنپدراگون ۶۹۰ مجهز خواهد شد که از چيپ ۵G نيز بهره مي‌برد. همچنين گفته مي‌شود اين گوشي با ۶ گيگابايت حافظه‌ي رم در دسترس قرار مي‌گيرد. متاسفانه از اينکه کدام يک از اين دو از چنين مشخصاتي بهره مي‌برند باخبر نيستيم.

وان پلاس کلاور؛ نماينده‌ي اقتصادي وان پلاس
در نهايت اما مي‌رسيم به محصولي که نامي از آن برده نشده اما مي‌دانيم شماره‌ي مدل آن SS9805 است. گفته مي‌شود وان پلاس در حال کار روي دو گوشي اقتصادي است که با توجه به اطلاعات اندکي که در اختيار داريم مي‌توانيم بگوييم بخش جديدي از محصولات وان پلاس را تشکيل مي‌دهند. چون اين شرکت تاکنون گوشي پايين‌رده راهي بازار نکرده بود.

اينطور که به نظر مي‌رسد، يکي از اين محصولات جديد قرار است از پردازنده‌ي اسنپدراگون ۶۶۰ و ۴ گيگابايت رم بهره ببرد. مدل ديگر هم به پردازنده‌ي اسنپدراگون ۴۶۰، ۴ گيگابايت رم و ۶۴ گيگابايت حافظه‌ي داخلي مجهز خواهد شد. اين اطلاعاتي است که پيش‌تر در رابطه با گوشي وان پلاس کلاور (Clover) منتشر شده بود و اگر اين گوشي همان وان پلاس کلاور باشد بنابراين بايد انتظار محصولي ۶.۵۲ اينچي با سه دوربين و باتري پرظرفيت ۶۰۰۰ ميلي‌آمپر ساعتي را داشته باشيم. همچنين گفته مي‌شود وان پلاس کلاور با قيمت کمتر از ۲۰۰ دلار راهي بازار خواهد شد.

با توجه به گزارشات اخير، گوشي مجهز به پردازنده‌ي اسنپدراگون ۴۶۰ قرار است به همراه وان پلاس ۸T، ظرف يک يا دو ماه آينده راهي بازار شود. در رابطه با تاريخ معرفي ديگر محصولات اطلاعاتي در اختيار نداريم و بايد منتظر بمانيم ببينيم در هفته‌هاي آتي چه پيش خواهد آمد. 

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم