نماد آخرین خبر

iOS 14.0.1 همراه با برطرف شدن باگ تنظیمات پیش‌فرض اپ‌ها منتشر شد

منبع
ديجي کالا
بروزرسانی

ديجي کالا/ يک هفته بعد از منتشر شدن نسخه‌ي نهايي از سيستم عامل iOS 14، اپل با منتشر کردن نسخه‌ي iOS 14.0.1 برخي از باگ‌هاي اين سيستم عامل را برطرف کرد.

از جمله مهم‌ترين تغييرات صورت گرفته در اين سيستم عامل جديد مي‌توانيم به برطرف شدن باگ‌هاي مربوط به ويجت‌ها و همچنين از بين رفتن تنظيمات پيش‌فرض اپ‌ها بعد از ريستارت آيفون اشاره کنيم.

علاوه‌بر منتشر شدن اين به‌روزرساني جديد براي iOS 14، اپل همچنين سيستم عامل‌هاي iPadOS 14.0.1، watchOS 7.0.1، macOS Catalina 10.15.7  و tvOS 14.0.1 را هم منتشر کرده است.

چند روز پس از منتشر شدن نسخه‌ي نهايي iOS 14 بود که بسياري از کاربران و سايت‌هاي معتبر علم و تکنولوژي گزارش کردند که ريبوت کردن آيفون باعث از بين رفتن تنظيمات قرار داده شده براي اپ‌هاي پيش‌فرض به عنوان نمونه Mail و Safari، در آيفون و آيپد خواهد شد.

در آن زمان برخي احتمال مي‌دادند که شايد با يک باگ در اين سيستم عامل جديد روبه‌رو نيستند و افتادن اين اتفاق پس از هر ريستارت، شايد جز ويژگي‌هاي iOS 14 باشد. با منتشر شدن اين به‌روزرساني جديد شاهد برطرف شدن اين مشکل هستيم.

اپل در اطلاعاتي که در رابطه با اين به‌روزرساني جديد منتشر کرده است گفته است که در اين به‌روزرساني، آن‌ها باگي که در ويجت News وجود داشت و مانع از نمايش تصاوير در اين ويجت مي‌شد را هم، برطرف کرده‌اند.

در اين به‌روزرساني جديد همچنين مي‌توان به برطرف شدن باگ‌هاي مربوط به عدم اتصال به شبکه‌ي اينترنتي Wi-Fi در بعضي آيفون‌ها و مشکل مربوط به عدم درست کار کردن برخي اپ‌هاي ايميل اشاره کرد. در اين به‌روزرساني جديد اپل در نهايت باگ مربوط به عدم پيش نمايش عکس‌هاي گرفته شده با دوربين آيفون ۷ و آيفون ۷ پلاس را برطرف کرده است.

هنگامي که براي نصب اين به‌روزرساني جديد به بخش «به‌روزرساني نرم افزاري» (Software Update) در قسمت «تنظيمات» (Settings) مراجعه کنيد با اين توضيحات اپل در رابطه با اين نسخه‌ي جديد يعني iOS 14.0.1 رو‌به‌رو خواهيد شد.

برطرف شدن مشکلي که باعث مي‌شد تنظيمات قرار داده شده براي اپ‌هاي پيش‌فرض بعد از ريستارت کردن آيفون از بين بروند.
برطرف کردن مشکلي که باعث مي‌شد شما نتوانيد پيش نمايش عکس‌هاي گرفته شده با آيفون ۷ و ۷ پلاس را به درستي ببينيد.

رفع کردن مشکلي که باعث مي‌شد برخي از کاربران نتوانند به شبکه‌هاي اينترنتي Wi-Fi متصل شوند.
برطرف کردن مشکلي که باعث مي‌شد شما نتوانيد با استفاده از بعضي از ا‌پ‌هاي ايميل، به فرستادن ايميل بپردازيد.
برطرف کردن مشکلي که مانع از نمايش تصاوير در ويجت News مي‌شد.
اپل همچنين در رابطه با به‌روزرساني منتشر شده براي watchOS 7.0.1 گفته است که، آن‌ها مشکلي که باعث غير فعال شدن برخي کارت‌هاي بانکي در اپ Wallet مي‌شد را، برطرف کرده‌اند.

شما هم اکنون مي‌توانيد که با رفتن به قسمت تنظيمات آيفون خود اين به‌روزرساني جديد را بر روي تلفن همراه خود خود نصب کنيد. اگر هم اکنون سيستم عامل جديد iOS يعني iOS 14 را بر روي آيفون خود نصب کرده‌ايد، توصيه مي‌کنيم که همين حالا به بخش تنظيمات رفته و اين به‌روزرساني جديد را نصب کنيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره