نماد آخرین خبر

نسخه‌های جدید اکو، اکو دات و اکو شو 10 از راه رسیدند

منبع
جي اس ام
بروزرسانی

جي اس ام/ نسل چهارم اکو، نسل چهارم اکو دات و نسل سوم اکو شو 10 از طراحي و قابليت‌هاي جديدي استفاده مي‌کنند و با قيمتي مشابه سال قبل به بازار مي‌آيند.
آمازون، سلطان بلامنازع بازار بلندگوهاي هوشمند خانگي، نسخه جديد محصولات برند Echo را معرفي کرد. نکته جالب اين است که آن‌ها اين دفعه صرفا محصولات قبلي خود يعني بلندگوي اکو، اکو دات و اکو شو ۱۰ را به‌روز کرده‌اند و محصول جديدي معرفي نشده است. آمازون پارسال از اکو استوديو و اکو بادز پرده برداشت، ولي امسال خبري از نسخه جديد اين محصولات نيست. حالا نسل چهارم اکو، نسل چهارم اکو دات و نسل سوم اکو شو ۱۰ آمده‌اند تا ويژگي‌هايي را ارائه کنند که پيش‌تر در اين محصولات ديده نشده بود.

هرچه مي‌خواهيد درباره آمازون بگوييد، ولي اين شرکت از معدود شرکت‌هايي است که علي‌رغم موفقيت در فروش از بازطراحي کامل محصولات خود نمي‌ترسد. اگر يادتان باشد، نسل اول اکو شبيه استوانه‌اي نازک و دراز بود که در نسل دوم کوتاه‌تر و چاق‌تر شد. حالا اين دستگاه به شکل يک کره درآمده است.

نسل چهارم اکو که مثل نسل قبل با قيمت ۹۹.۹۹ دلار به فروش مي‌رسد، علاوه بر جنبه‌هاي ظاهري از داخل نيز تغييرات مهمي کرده است. اين دستگاه تمامي قابليت‌هاي مهم نسل سوم اکو را با تنها عامل فروش نسل دوم اکو پلاس که با قيمت ۱۵۰ دلار فروخته مي‌شد ترکيب مي‌کند.


بلندگوي هوشمند اکو پلاس ديگر توسط آمازون فروخته نمي‌شود، چون نسل چهارم اکو قرار است از تاريخ ۲۲ اکتبر به بازار بيايد و داراي قابليت هاب هوشمند خانگي خواهد بود. اگر نيازي به نمايشگر نداشته باشيد، اکوي جديد مي‌تواند سيستم صوتي منزل شما را کنترل کند، گزيده‌اي از اخبار را به اطلاع شما برساند، برنامه‌هاي روزانه را اعلام کند و امکان مديريت چراغ‌ها، پريزها، قفل‌ها و حسگرها را فراهم نمايد.

نسل چهارم اکو دات نيز درست مثل نسل چهارم اکو ظاهري کروي با پرداخت نرم پارچه‌اي دارد. اين دستگاه مشابه نسل قبلي با قيمت ۴۹.۹۹ دلار به فروش مي‌رسد و عرضه آن از ۲۲ اکتبر آغاز خواهد شد. با توجه اين‌که آمازون مي‌گويد بلندگوي قدرتمند ۱.۶ اينچي جلوي اين دستگاه قادر به توليد صدايي شفاف با بيس متعادل است، اما مشخصات فني اين محصول نسبت به اکو دات پارسال تغييري نکرده است. البته وزن اکو دات حالا سنگين‌تر از قبل شده اما بعيد است که اين موضوع اهميت چنداني داشته باشد.

آمازون نسخه ساعت‌دار اکو دات و نسخه کودکان آن را با قيمت ۵۹.۹۹ دلار مي‌فروشد. نسخه کودکان اکو دات داراي طراحي‌هاي خلاقانه و جذاب براي بچه‌هاست که مي‌تواند به دکوراسيون اتاق کودکان کمک کرده و جذابيت بصري داشته باشد.

از آن‌جايي که طراحي نمايشگر هوشمند با شمايل کروي کار سختي است، آمازون نسل سوم اکو شو ۱۰ را با الهام از گوگل نست هاب ساخته است. ظاهر اين دستگاه تفاوت زيادي با نسل قبلي پيدا کرده و حالا از يک جفت توييتر ۱ اينچي (توليدکننده صداي فرکانس بالا) و يک ووفر ۳ اينچي استفاده مي‌کند. اکو شو ۱۰ نمايشگري انطباقي با وضوح HD دارد که مي‌تواند به‌آرامي بچرخد تا در هنگام برقراري تماس ويديويي يا تماشاي فيلم و سريال هميشه شما را در کادر داشته باشد.

حالا که صحبت از فيلم و سريال شد، آمازون مي‌خواهد به‌زودي امکان استفاده بومي از نتفليکس را در اکو شو ۱۰ فراهم کند. اين شرکت در زمان عرضه امکان دسترسي به سرويس‌هاي استريمي مثل هولو، اسپاتيفاي و اپل موزيک را در اختيار کاربران قرار مي‌دهد.

نسل سوم اکو شو ۱۰ تا آخر امسال به‌صورت رسمي از Zoom پشتيباني خواهد کرد. اين دستگاه دوربيني ۱۳ مگاپيکسلي با فناوري کادربندي خودکار دارد که مي‌تواند در هنگام برقراري تماس‌هاي ويديويي شما و عزيزانتان را در مرکز کادر نگه دارد. نسخه جديد اکو شو ۱۰ حدود ۲۰ دلار گران‌تر شده و اکنون با قيمت ۲۴۹.۹۹ دلار به فروش مي‌رسد. هنوز تاريخ دقيقي براي عرضه اين محصول ارائه نشده اما آمازون مي‌گويد که اکو شو ۱۰ را براي فصل تعطيلات پايان سال در دسترس کاربران قرار خواهد داد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره