نماد آخرین خبر

بیماری که به بلوتوث مجهز شد!

منبع
مهر
بروزرسانی
بیماری که به بلوتوث مجهز شد!

مهر/ حسگري بلوتوثي براي رصد قلب در بدن يک بيمار انگليسي ايمپلنت شده که اطلاعات مربوط به ضربان قلب او را لحظه به لحظه و از راه دور در اختيار پزشکان قرار مي دهد.
به گزارش تلگراف، يک دستگاه بلوتوثي براي رصد فعاليت قلب در بدن يک آتش نشان اهل ساوث هامپوتون ايمپلنت شده که به پزشکان امکان مي دهد از راه دور  لحظه به لحظه بيمار را کنترل کنند.

سيان جونز  در نوجواني دچار يک سانحه رانندگي شد و پس از آن گاه و بيگاه و بي دليل غش مي کرد. او که اکنون ۳۴ سال دارد،  اميدوار است با کمک اين گجت بلوتوثي تا دليل غش کردن هاي گاه وبيگاهش را بفهمد. گجت مذکور به اندازه يک کليپس کاغذ است و زير پوست او قرار گرفته است.

اين ايمپلنت در شرکت «مدترونيک» ساخته شده و به پزشکان امکان مي دهد از راه دور ضربان قلب جونز را کنترل کنند. همچنين بيمار مي تواند اطلاعات جمع آوري شده اين حسگر را روي نمايشگر موبايل خود ببيند.


عمليات ايمپلنت اين گجت در  بيمارستان دانشگاه ساوث هامپتون طي ۱۰ دقيقه انجام شد. سيستم LINQ II اين گجت براي بيماراني طراحي شده که به دليل تپش قلب، غش کردن يا بيهوشي بي دليل نيازمند رصد طولاني مدت هستند.

اين دستگاه به وسيله بلوتوث و اپليکيشني مخصوص با موبايل يا تبلت بيمار يکپارچه مي شود و در مرحله بعد اطلاعات لحظه به لحظه ECG بيمار را در اختيار تيم کادر درمان قرار مي دهد.

پزشکان مي توانند از راه دور تنظيمات گجت را تغيير دهند تا  يک شاخص خاص مانند ضربان قلب بيمار در مواقع خاصي از روز را بدون بستري کردن آنان در بيمارستان کنترل کنند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره