نماد آخرین خبر

شناسایی آسیب‌پذیری خطرناک در تراشه امنیتی اپل

منبع
مهر
بروزرسانی
شناسایی آسیب‌پذیری خطرناک در تراشه امنیتی اپل

مهر/ تراشه امنيتي تي ۲ که توسط شرکت اپل براي افزايش ايمني رايانه‌ها طراحي شده با مشکل آسيب پذيري جدي روبه‌رو است.

مساله نگران کننده اين است که آسيب پذيري يادشده به هيچ وجه قابل برطرف کردن نيست و با يک به روزرساني نرم افزاري از بين نمي‌رود. اين در حالي است که بسياري از مشکلات امنيتي سخت افزارها و تراشه‌هاي مختلف با به روزرساني نرم افزاري برطرف مي‌شوند.

تراشه امنيتي تي ۲ اپل که با معماري پردازنده‌هاي اي ۱۰ اپل هم سازگار است، با هدف کاهش خطرات امنيتي به وجود آمده براي پردازنده‌هاي شرکت اينتل توليد شده است. اين تراشه ضمن بررسي رمزگذاري ها و وضعيت ميان افزارها، نحوه پردازش داده‌هاي صوتي و تصويري را نيز زير نظر مي‌گيرد. اما بررسي‌ها نشان مي‌دهد هکرها مي‌توانند ضمن نفوذ به اين تراشه‌ها روند پردازش داده‌هاي آنها را کنترل کرده و از اين طريق حتي به سخت افزارهاي ديگر اپل نيز دسترسي يابند.

همچنين هکرها مي‌توانند با اجراي روند رمزگشايي از داده‌هاي در حال تبادل بر روي اين تراشه به آنها نيز دسترسي يابند. البته داده‌هاي رمزگذاري شده و ذخيره شده به شيوه رمزگذاري FileVault ۲ توسط هکرها قابل دسترس نيستند.

مؤسسه امنيتي نيلز اچ که براي اولين بار اين آسيب پذيري را در تراشه‌هاي تي ۲ شناسايي کرده مي‌گويد اپل هنوز به درخواست‌ها براي اظهارنظر در مورد مشکل يادشده پاسخ نداده است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره