نماد آخرین خبر

طرح سامسونگ و اپل برای تولید موبایل در هند تایید شد

منبع
ديجياتو
بروزرسانی
طرح سامسونگ و اپل برای تولید موبایل در هند تایید شد

ديجياتو/ طرح ۱۴۳ ميليارد دلاري سامسونگ و تامين کنندگان اپل براي توليد موبايل در هند تاييد شد.

سامسونگ و سه تامين‌کننده اصلي اپل در بين ۱۶ شرکتي هستند که در برنامه دولت هند براي توليد گوشي‌هاي هوشمند در اين کشور طي ۵ سال آينده، مشوق‌هاي ۶.۶۵ ميليارد دلاري دريافت مي‌کنند.

وزارت الکترونيک و فناوري اطلاعات هند (MeitY)، عصر روز سه‌شنبه در بيانيه‌اي اعلام کرد که اين شرکت‌ها طي ۵ سال آينده گوشي‌هاي هوشمند و ساير قطعات الکترونيکي به ارزش بيش از ۱۴۳ ميليارد دلار توليد خواهند کرد. در عوض، دولت هند معادل ۴ تا ۶ درصد از کل فروش ۵ سال آينده آن‌ها را به خودشان پرداخت مي‌کند.

اين اقدام دهلي نو با هدف افزايش توليد و صادرات و ايجاد اشتغال در هند انجام گرفته است و طبق گفته وزارت الکترونيک و فناوري اطلاعات هند، ۶۰ درصد از توليدات داخلي صادر مي‌شوند. به گفته اين وزارتخانه اين شرکت‌ها طي ۵ سال آينده بيش ۲۰۰ هزار فرصت شغلي مستقيم و حدود ۶۰۰ هزار فرصت شغلي غيرمستقيم ايجاد خواهند کرد.

همچنين اين حرکت باعث پويايي سازندگان عمده گوشي هوشمند در هند، دومين بازار بزرگ جهان، طي چند سال آينده خواهد شد. وجود سه شرکت فاکسکان، ويسترون و پگاترون در اين فهرست نشان مي‌دهد که اپل قصد دارد به سرعت قابليت‌هاي خود در توليد داخلي هند را افزايش دهد. ويسترون از سه سال پيش مونتاژ تعداد معدودي از گوشي‌هاي آيفون در هند را شروع کرده و فاکسکان نيز بعد از آن اين کار را آغاز کرد؛ در صورتي که پگاترون هنوز توليد خود در هند را شروع نکرده است.

به گفته وزارت الکترونيک و فناوري اطلاعات هند: «اپل و سامسونگ روي هم تقريبا ۶۰ درصد از درآمد جهاني فروش گوشي‌هاي هوشمند را در اختيار دارند و انتظار مي‌رود که اين طرح توليد آن‌ها را در کشور چندين برابر افزايش دهد. صنعت گوشي‌هاي هوشمند به هند به عنوان مقصد توليد کلاس جهاني ايمان آورده و اين امر بازتاب سخنان نخست وزير مبني بر «هندوستان متکي به خود» است.»

به گفته TechCrunch، شرکت‌هاي هندي «Bhagwati» يا (Micromax)، «پاجت الکترونيکز»، «UTL Neolyncs» و «اوپتيموس الکترونيکز» نيز تاييديه اين برنامه را دريافت کرده‌اند؛ اما جاي توليدکنندگان چيني گوشي مانند «ويوو»، «اوپو»، «وان پلاس» و «ريل مي» در اين فهرست خالي است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره