نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
موبایل و بازی

اپراتورها تا پایان سال اجازه افزایش قیمت اینترنت را ندارند

منبع
ايسنا
بروزرسانی
اپراتورها تا پایان سال اجازه افزایش قیمت اینترنت را ندارند

ايسنا/ وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: قيمت بسته‌هاي اينترنتي تغييري نداشته است و ما اجازه افزايش قيمت را تا پايان سال جاري به اپراتورها نخواهيم داد.

محمدجواد آذري جهرمي در اينستاگرام خود، از کاربران خواست سولاتشان را مطرح کنند تا به آنها پاسخ داده شود. او درباره ۱۲۰ گيگابايت اينترنت اساتيد اظهار کرد: از فردا  فعال‌سازي بسته اينترنت اساتيد آغاز خواهد شد.

وي در پاسخ به سوال يکي از کاربران که چرا دانشگاه آيت‌الله بروجردي جزو اينترنت رايگان که شامل دانشجويان مي‌شود، نيست؟ گفت: مسوولان دانشگاه شما بايد اطلاعات سامانه آموزشي خود را در سايت ما ثبت کنند، امروز حدود ۳۰۰ دانشگاه جديد ثبت‌نام کردند.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات درباره انتقاد کاربران به افزايش قيمت بسته‌هاي اينترنتي بيان کرد: قيمت بسته‌هاي اينترنتي تغييري نداشته است و ما اجازه افزايش قيمت را تا پايان سال جاري به اپراتورها نخواهيم داد.

آذري جهرمي همچنين خاطرنشان کرد: با ۱۰ ميليارد، پنج دکل مخابراتي جديد احداث مي‌کنيم تا حداقل ۱۵ روستاي جديد به اينترنت پرسرعت وصل شود.

وي با اشاره به اعتراض کاربران درباره مشکلات سامانه شاد بيان کرد: مشکلات شاد را با مرکز تماس به شماره ۹۹۹۰ از طريق تلفن‌هاي همراه اول يا ۰۲۱۴۳۰۸۱ از طريق ساير خطوط پيگيري کنيد.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات درباره اقدامات انجام‌شده براي رفع پينگ بازي‌هاي آنلاين گفت: از زيرساخت خواستم براي بهبود کيفيت بازي‌هاي رايانه‌اي اقدامات جدي به عمل آورد و گزارش آن را خواهم داد.

بحثي درخصوص فيلترينگ اينستاگرام مطرح نيست
آذري جهرمي علت فيلترينگ تلگرام را حکم قضايي دانست و درباره فيلترينگ اينستاگرام نيز اظهار کرد: بحثي در اين خصوص مطرح نيست.

وي درباره سايت‌هاي شرط‌بندي توضيح داد: فعاليت اين سايت‌ها مخالف قوانين ايران است. متاسفانه از طمع و بعضا ناآگاهي افراد بهره مي‌گيرند را مردم را نقره‌داغ مي‌کنند. اطلاع دارم که پليس و دستگاه قضايي پيگيري جدي براي برخورد با گردانندگان اين اقتصاد ناسالم انجام مي‌دهند و ما هم از اين اقدام آنها حمايت مي‌کنيم.


وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات درباره اينترنت VDSL گفت: حدود ۷۰۰ هزار پورت توسط مخابرات ايران و شاتل آماده شده که به‌زودي افتتاح و به بهره‌برداري مي‌رسد.

آذري جهرمي درباره اينترنت محصلين علوم ديني و اساتيد حوزه بيان کرد: منتظر پاسخ نامه حوزه هستيم تا تسهيلات طلاب را هم ارائه کنيم.

او درباره چرايي فيلتر ديسکورد (نرم‌افزار برقراري تماس تلفني در بستر شبکه براي گيمرها) گفت: آنچه به من گفته‌اند اين است که نرم‌افزار ديسکورد از دامنه discordapp استفاده مي‌کرده و دامنه discord يک سايت غيراخلاقي بوده که از مدت‌ها قبل مسدود بوده است. اخيرا مالکان نرم‌افزار ديسکورد دامنه discord را از مالکان آن سايت غيراخلاقي خريده‌اند و نرم‌افزارشان را روي اين دامنه بالا آورده‌اند. بدين خاطر اين نرم‌افزار در ايران از دسترس خارج شده است. زيرساخت با ارائه اين توضيح از دادستاني خواسته است تا مجوز خروج دامنه ديسکورد از ليست مسدودي را صادر کند.

وزارت ارتباطات مسوول تمامي بخش‌هاي شبکه ملي اطلاعات نيست
وي درباره چرايي تعلل در راه‌اندازي شبکه ملي اطلاعات بيان کرد: همه بخش‌هاي شبکه ملي اطلاعات وظيفه وزارت ارتباطات نيست. آنچه وظيفه ماست، با تمام امکانات و توان در حال اجراست.


يکي از کاربران به بازار گوشي و قيمت‌هاي فضايي اشاره کرده و گفته بود که و بعضي از واردکنندگان از آب‌ گل‌آلود ماهي مي‌گيرند و درخواست نظارت بر اين بازار را کرده بود. وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در اين خصوص گفت: نظارت بر بازار گوشي و قيمت آن وظيفه ما نيست،‌ اما دغدغه درست شما را به همکارم در دولت منتقل مي‌کنم.

آذري جهرمي با اشاره به مشکلات معيشتي مردم اظهار کرد: متاسفانه شدت يافتن تحريم‌ها، تاثيرات منفي کرونا بر اقتصاد و البته برخي مشکلات داخلي، باعث شده که شرايط دشواري پيش روي همه ما باشد. البته معتقدم با کار بيشتر، تلاش بيشتر مي‌توان برخي مشکلات را پشت سر گذاشت. فشار حداکثري هم مطمئنا مانند بسياري از ظلم‌هاي ديگر پايدار نخواهد بود.

وي در پاسخ به اينکه آيا شرکت سوپرسل، ايران را تحريم کرده، گفت: شريک تجاري سوپرسل در ايران، شرکت مالک کافه‌بازار بود. بيانيه‌اي از سوپرسل ديدم که گفته بود با کافه‌بازار به تفاهم نرسيده و به‌صورت موقت فعاليتش در ايران را متوقف کرده است.

درباره علت پاک شدن محتواي مربوط به سردار سليماني در اينستاگرام و عدم واکنش به اين موضوع بيان کرد: آنها از عکس سردار هم مي‌ترسند. اگر هدف شما از انتشار عکس سردار، اثرگذاري جهاني است، بايد در اين کار پافشاري کرد. البته اگر صرفا براي مردم ايران پيامي داريد، مي‌توانيد آن را از طريق پيام‌رسان‌هاي داخلي منتشر کنيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر