نماد آخرین خبر

ایکس کلاد به رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها نیز خواهد آمد

منبع
زوميت
بروزرسانی
ایکس کلاد به رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها نیز خواهد آمد

زوميت/فيل اسپنسر، مدير بخش ايکس باکس مايکروسافت، در پاسخ به پرسش کاربران تاييد کرد که سرويس ايکس کلاد براي رايانه شخصي و کنسول‌هاي خانگي نيز عرضه مي‌شود.
       
سرويس ايکس کلاد، درواقع خدماتي در جهت استريم بازي‌ها براي پلتفرم موبايل است که در حال حاضر کاربران گوشي‌ها و تبلت‌هاي مبتني بر اندرويد  به آن دسترسي دارند. با استفاده از سرويس ايکس کلاد، کاربران مي‌توانند از آرشيوي متنوع از بازي‌ها، عناوين دلخواه خود را انتخاب کرده و به‌صورت استريم از تجربه آن‌ها لذت ببرند.

موفقيت سرويس ايکس کلاد به‌صورتي بوده است که برخي از کاربران خواستار عرضه آن براي رايانه شخصي و کنسول‌هاي خانگي شده‌اند. فيل اسپنسر، مدير بخش ايکس باکس نيز در پاسخ به خواسته‌ي کاربران گفته که چنين اتفاقي در آينده رخ خواهد داد.

اسپنسر که از مقام‌هاي بلندپايه مايکروسافت به شمار مي‌رود در پاسخ به توييت کاربري مبني بر اينکه «آيا سرويس ايکس کلاد را روي پلتفرم‌هاي ديگر ازجمله رايانه شخصي و کنسول‌هاي خواهيم ديد يا خير؟» گفت که چنين اقدامي در آينده صورت خواهد گرفت.

مدير بخش ايکس باکس مايکروسافت توضيح داد: «ما فهرستي بلندبالا از ويژگي‌هاي جالب تهيه کرده‌ايم که در آينده به سرويس ايکس کلاد اضافه خواهند شد. بااين‌حال، ما مي‌خواهيم دارندگان کنسول‌ها و گيمرهاي رايانه شخصي نيز به امکانات و ويژگي‌هاي سرويس ايکس کلاد دسترسي داشته باشند. ايکس کلاد يکي از ويژگي‌هاي خوب و جذاب سرويس گيم پس است.»

در حال حاضر دارندگان گوشي‌هاي هوشمند و تبلت‌هاي مبتني بر اندرويد امکان دسترسي به سرويس ايکس کلاد را دارند؛ اما چنين ويژگي در اختيار کاربران iOS به دليل سياست‌هاي اپ استور قرار ندارد. اپل  چندي پيش اعلام کرد به دليل اينکه امکان خريد درون‌برنامه‌اي در بازي‌هاي موجود در آرشيو سرويس ايکس کلاد وجود دارد، مايکروسافت بايد هر بازي را به‌صورت مستقل به اپ استور اضافه کند. درواقع هدف اپل از چنين اقدامي کسب کارمزد ۳۰ درصدي از خريدهاي درون‌برنامه‌اي بازي‌ها مانند پول درون بازي، بسته‌هاي الحاقي و موارد ديگر است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره