کليک/ کمپاني Adobe قصد دارد به کمک هوش مصنوعي خود به صورت آزمايشي از قابليتي رونمايي کند که فرآيند افزايش وضوح عکس‌هاي تار را ارتقا مي‌بخشد.


فيلم‌ها و تصاويري که شما با تلفن همراه خود، DSLR يا دوربين بدون آينه مي‌گيريد به دليل مواردي مانند نو کم يا لرزش دست و يا هر دليل ديگري ممکن است تار شوند. مشکل اين‌جا است که افزايش وضوح عکس يا فيلم پس از ثبت بسيار دشوار است و در نهايت بيشتر اوقات، نتيجه به دست آمده مطلوب به نظر نمي‌رسند. کمپاني Adobe اما مي‌خواهد با کمک هوش مصنوعي راه حل مناسب افزايش وضوح عکس‌ها و فيلم‌هاي تار را پيدا کند.

در کنفرانس Max 2020، اين شرکت در يک خبر کوتاه، ويژگي آزمايشي به نام Sharp Shots را به حضار معرفي کرد که توسط هوش مصنوعي اين کمپاني با نام Sensei ساخته شده است. اين ويژگي از يادگيري ماشيني براي از رفع اشکال از هر فريم از يک فيلم استفاده مي کند. درک فرآيند اين کار ممکن است در يک کليپ فشرده شده در YouTube نگنجد، اما نتايج خودشان به‌تنهايي نشان دهنده عملکرد بالاي تصاوير هستند. در فيلم هايي که Adobe به اشتراک گذاشته است مشاهده کنيد که تفاوت واضحي در وضوح تصوير قبل و بعد از اصلاح هوش مصنوعي وجود دارد. افزايش وضوح در نمونه نهايي بسيار مشهود است.

نکته اي که بايد بخاطر بسپاريم اين است که ممکن است Sharp Shots در هيچ‌ يک از محصولات Adobe تلفيق نشود. البته بايد گفت بسياري از شرکت‌ها با قابليت‌هاي جالب و منحصر به فرد هوش مصنوعي خود سر و صدا مي‌کنند اما خيلي وقت‌ها اين ويژگي‌ها هيچ‌وقت براي استفاده کاربران بهره‌برداري نمي‌شوند.

البته به گفته اين شرکت، ويژگي‌هاي بسيار جذاب جديدي با کمک هوش مصنوعي به محصولات Adobe اضافه مي‌شود. به عنوان مثال هوش مصنوعي به زودي به شما امکان مي‌دهد آسمان‌هاي چشمگيرتري را به عکس‌هاي خود در برنامه فتوشاپ اضافه کنيد. اين قابليت حتي اگر SharpShots براي استفاده کاربران عرضه نهايي نشود به فتوشاپ اضافه خواهد شد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم