ديجياتو/ کپکام که يکي از مطرح‌ترين سازندگان بازي در جهان محسوب مي‌شود و در کارنامه آن‌ مجموعه بازي‌هايي مانند «رزيدنت اويل» به چشم مي‌خورد، به تازگي قرباني حمله سايبري شده است.

در طي اين حمله، برخي از شبکه‌هاي داخلي اين کمپاني ژاپني به حالت تعليق درآمدند چرا که با دسترسي غيرمجاز مواجه شدند. کپکام اعلام کرده در حال حاضر نشانه‌اي مبني بر دسترسي به اطلاعات کاربران وجود ندارد.

اين سازنده ژاپني بازي‌هاي ويديويي در بيانيه‌اي اعلام کرده که پس از ايجاد مشکلات براي شبکه‌هاي داخلي و تاثير آن روي ايميل کمپاني و همچنين سرورها که فايل‌ها درون آن‌ها ذخيره مي‌شوند، به چنين حمله‌اي پي برده است. در اين بيانيه نوشته شده:

«کپکام عميقا براي هرگونه مشکلي که براي سهامداران ايجاد شده، ابراز تاسف مي‌کند.»
  
سايت‌ها و بازي‌هاي آنلاين اين برند ظاهرا تحت تاثير قرار نگرفته‌اند و تحقيقات درباره اين حمله سايبري در جريان است. اين کمپاني ژاپني به اطلاعاتي که هکرها به آن دست پيدا کرده‌اند و يا اينکه حتي موفق به سرقت آن‌ها شده‌اند، اشاره‌اي نکرده است.

اين اولين باري نيست که يک سازنده بزرگ بازي‌هاي ويديويي تحت حملات سايبري قرار مي‌گيرد و احتمالا آخرين آن‌ها نيز نخواهد بود. در جديدترين دور حملات سايبري علاوه بر اين کمپاني ژاپني، کارشناسان به هک شدن شرکت «يوبي‌سافت» نيز اشاره کردند.

طبق اعلام اين منابع، بازي «Watch Dogs: Legion» احتمالا هک شده و سورس کد آن به سرقت رفته و به صورت آنلاين افشا شده است. با اين حال يوبي‌سافت با عدم تاييد اين گزارش‌ها، اعلام کرد:

«ما از ادعاي اين گروه مطلع هستيم و هم اکنون وقوع يک حادثه امنيتي احتمالي را بررسي مي‌کنيم.»
اين گروه هکري در گذشته ادعا کرده بود که توانسته به اطلاعات داخلي يک سازنده بازي ديگر به نام «کراي‌تک» دست پيدا کند. بايد منتظر ماند و ديد در آينده اين گروه ديگر سازندگان مطرح بازي را هدف قرار مي‌دهد يا خير.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم