ترنجي/ چند هفته پيش اپل از چهار آيفون جديد رونمايي کرد که هم از نظر اندازه و هم از نظر قيمت متفاوت هستند. فراتر از به اشتراک گذاشتن همان چيپست A14 Bionic  (سريعترين چيپست در يک گوشي هوشمند) و نمايشگرهاي OLED ، اين نسل جديد بيش از همه اولين مجموعه مجهز به 5G از اپل را نشان مي دهد. در اين خانواده بزرگتر از حد معمول است، چه از نظر تعداد اعضا و چه از نظر اختلاف اندازه نمايشگر در بزرگترين و کوچکترين آيفون. اين بار به سراغ عضو مياني آمده ايم. تست صدا آيفون ۱۲ در DxO منتشر شده و آن را بهتر از مدل هاي پرو سال گذشته اما پايين تر مدل پرو ۲ سال گذشته قرار مي دهد.

از لحاظ صوتي به نظر نمي رسد که آيفون ۱۲ اپل تغيير چنداني در دستورالعمل هاي قبلي خود ايجاد کند. جديدترين تلفن اپل داراي دو اسپيکر براي پخش استريو، دو ميکروفن براي کاهش نويز پس زمينه و فناوري Dolby Atmos است که نويد مي دهد صداهايي “در اطراف شما در فضاي سه بعدي حرکت مي کنند، بنابراين شما احساس مي کنيد در عمل آنجا هستيد.” همچنين قابل ذکر است که هنگام فيلمبرداري از فيلم ها، بزرگنمايي صوتي (Audio Zoom) در دسترس است.

اما امتياز و رده بندي آيفون ۱۲ از نظر صدا چقدر و کجاست؟


 تست صدا آيفون ۱۲ در DxO
همانطور که مي بينيد، آيفون ۱۲ در بين دستگاه هاي بررسي شده توسط DxO (ليست کامل بيشتر از اين تصوير است) در رتبه کلي ششم قرار مي گيرد. اين جايگاه پايين تر از برندهايي مثل شيائومي، هواوي، ايسوس و اوپو به آن مي رسد. بالاتر آيفون ۱۲ يک آيفون ديگر هم وجود دارد که آيفون XS Max است.

به جز اين ها، عملکردي صوتي آيفون ۱۲ از آيفون ۱۱ پرو مکس هم دستگاه بسيار خوش صدايي است، بهتر ارزيابي شده است. توجه داشته باشيد که اين تست مجموع پخش و ضبط صدا را در نظر مي گيرد.

اگر علاقه داريد که تست را کاملا بررسي کنيد، به منبع مطلب مراجعه فرماييد. نظر شما درباره عملکرد صوتي آيفون ۱۲ چيست؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم