گیم فا/ بازی QV بالاخره برروی کنسول نینتندو سوییچ در دسترس قرار گرفت و تا این جا هم استقبال نسبتا خوبی از آن به عمل آمده است. در همین راستا، در ادامه با ما همراه باشید تا مروری بر نقدها و نمرات این اثر داشته باشیم.

QV از سری عناوین اکشن و ماجراجویی است که می‌تواند توجه عده‌ی زیادی از علاقه‌مندان به این سبک‌ها را به خود جلب کند. این بازی داستان دختری به نام کیوبی (Quby) را روایت می‌کند که بسیار کنجکاو است و پس از یافتن سرنخ‌هایی مربوط به نابودی جهان، تصمیم می‌گیرد که مانع آن شود. بنابراین او ماجراجویی جذاب خود را در این خصوص شروع می‌کند و در این راه هم وقایع فراوانی انتظارش را می‌کشند. شما نیز وظیفه‌ دارید تا در این سفر به کیوبی یاری رسانده و فعالیت‌هایی نظیر مبارزه با دشمنان و یا حل پازل‌های درگیر کننده را انجام دهید.

او در ادامه قدرت‌های جادویی بی شماری را دریافت می‌کند و سعی دارد تا از آن‌ها در بهترین حالات بهره ببرد. کیوبی در طی این مسیر با پنگوئنی بامزه و دوست داشتنی به نام وارون (Varon) دوست می‌شود و بعدها درمی‌یابد که وی از دنیای دیگری به زمین آمده است. وارون پس از این که از اهداف این دختر آگاه می‌شود، تصمیم می‌گیرد که از هیچ تلاشی برای کمک به او دریغ نکند. نام این بازی نیز برگرفته از حرف اول دو اسم ذکر شده است.

قابل ذکر است که دو استودیوی ایزل (Izzle) و سی‌اف‌کی (CFK) به ترتیب وظیفه‌ی ساخت و عرضه‌ی بازی QV را به عهده داشته‌اند. ضمنا این عنوان یک بخش آنلاین نیز در خود دارد که تجربه‌ی آن با دوستان و یا دیگر بازی‌بازان از سایر نقاط جهان امکان‌پذیر خواهد بود. همان‌طور که در بالا هم گفته شد، امروز منتقدان نام آشنای حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی نقدها و نمرات خودشان را پیرامون QV نیز در دسترس قرار داده‌اند که در ادامه آن‌ها را مطالعه خواهیم کرد.

DIGITALLY DOWNLOADED.net 8/10

QV بازی ماجراجویی و پازلی دیگری است که برروی کنسول نینتندو سوییچ منتشر می‌شود و ما از تجربه‌ی آن رضایت داشتیم. تصاویر هنری جالبی در جریان این عنوان مشاهده می‌شود و علاوه بر آن، از موسیقی‌های گوش‌نوازش هم نباید به سادگی عبور کرد. شخصیت‌های این بازی بسیار کم هستند که با توجه به داستانی که دارد، دلیلی بر شخصیت‌پردازی بیش از اندازه نبود. امیدوار هستیم که تیم سازنده با عرضه‌ی چندین به‌روزرسانی، برخی از مختویات این بازی را افزایش دهد. حتی اگر این اتفاق هم رخ ندهد، QV از آثاری است که به سختی از ذهن‌ها خواهد رفت.

noisy pixel 8/10

QV به عنوان یک بازی پازلی و پلتفرمر می‌تواند مورد استقبال عده‌ی فراوانی از بازی‌بازان قرار گیرد. طراحی ماموریت‌ها و معماهای این اثر به خوبی شکل گرفته است و بابت این قضیه به سازندگان آن تبریک می‌گوییم. در برخی از مواقع، این پازل‌ها به حدی مهیج و چالش برانگیز هستند که حتی اگر از علاقه‌مندان به ژانرهای ذکر شده هم نباشید، ممکن است به QV علاقه‌مند شوید.

GOD IS A GEEK 8/10

QV اثری نسبتا جالب به سبک پازلی است که محتویات زیادی را در خود دارد. اگر به عناوین کند و بدون سرعت احساس بدی ندارید، به سراغ این بازی بروید. در غیر این صورت، این عنوان ممکن است تا حدودی باعث کسل شدن شما بشود. تیم سازنده داستان جذابی را برای این بازی در نظر گرفته است و بازی‌بازان را از ابتدا تا اتنها کنکجاو نگه می‌دارد. پایان‌بندی QV نیز در نوع خود غافلگیر کننده و دوست داشتنی بود.

VIDEO CHUMS 8/10

شاید QV ظاهر و گیم‌پلی ساده‌ای داشته باشد، اما شکی وجود ندارد که پازل‌ها، جهان و داستان آن می‌تواند بری افراد زیادی درگیر کننده باشد. بنابراین اگر دوست دار بازی‌های پازلی و ماجراجویی هستید، QV را در اولویت قرار دهید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم