سخت افزار/ آنطور که پيداست آخرين بروزرساني مرورگر گوگل کروم براي سيستم عامل اندرويد مديريت حافظه بهتري را به همراه دارد که به موجب آن، مرورگر گوگل کروم 13٪ سريع‌تر از نسخه قبلي عمل مي‌کند. صفحه‌هاي به اصطلاح “يخ زده” (Frozen) يا همان زبانه‌هايي که از جلسه قبلي اينترنت گردي مرورگر باز گذاشته‌ايد، اکنون در يک نسخه مخصوص و سبک ذخيره مي‌شود. براي جزئيات بيشتر قابليت‌هاي گوگل کروم 89 در اندرويد با ما همراه باشيد.

همانطور که گفتيم اين زبانه‌ها به حدي از لحاظ حجم سبک شده‌اند که فقط به اندازه تصويري که به شما نشان مي‌دهد، فضا اشغال مي‌کند و همچنان از پيمايش، بزرگنمايي و ضربه زدن روي پيوندها پشتيباني مي‌کند. بنا به گفته‌هاي شرکت گوگل درباره اين ويژگي، اين موضوع به شما کمک مي‌کند تا در هنگام دانلود صفحه وب در پس زمينه برنامه‌هاي گوشي، احساس واکنش پذيري بيشتري داشته باشيد.

با توجه به قابليت‌هاي جديد گوگل کروم 89 در اندرويد، انتظار داريم که ميزان استفاده از حافظه دستگاه کاهش يابد و در عوض سرعت عمل مرورگر و خرابي‌ها کاهش يابد. آنطور که گوگل ادعا کرده است، سرعت راه اندازي اين مرورگر نيز 7.5٪ سريعتر خواهد شد. گوگل همچنين ادعا کرده که اين مرورگر 22٪ عملکرد پردازش بهتر، 8٪ رندر بهتر و 3٪ بهبود عملکرد GPU را با خود به ارمغان خواهد آورد.

جالب است بدانيد که در نسخه 64 بيتي Google Chrome براي سيستم عامل Android که به دستگاه‌هايي با Android 10 و 8 گيگابايت RAM (يا بيشتر) دسترسي دارد نيز بهبود عملکرد را شاهد هستيم. اين بدين معناست که شرکت گوگل فقط به گوشي‌هاي ضعيف توجه ندارد و گوشي‌هاي گران قيمت‌تر را نيز در نظر گرفته است. طبق گفته شرکت گوگل، برنامه 64 بيتي کروم از 8.5٪ بارگذاري سريعتر و 28٪ پيمايش نرم‌تر و تأخير ورودي کمتر برخوردار است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم