گيم فا/ بازي Crimson Desert بالاخره معرفي شد و تريلرهايي نيز از اين بازي به بيرون انتشار يافت که نشان مي‌داد که قرار است تا با يک بازي خوب طرف باشيم. حال استوديوي توسعه دهنده‌ي اين بازي، پيرل ابيس (Pearl Abyss)، به صورت رسمي اعلام و تاکيد نمود که اين عنوان قرار نيست تا صرفا يک بازي جديد MMORPG باشد.

طي سال گذشته شاهد معرفي کاملا ناگهاني و از پيش تعيين نشده‌ي عنوان Crimson Desert بوديم. اين بازي با يک تريلر جذاب و به شدت هيجان انگيز از آنچه که به نظر مي‌رسيد گيم‌پلي واقعي بازي باشد و تنها يک سري صحنه‌هاي سينماتيک از درون بازي نبود، معرفي شد و در ادامه‌ي آن شاهد اين بوديم که از بازه‌ي تاريخ عرضه‌ي اين عنوان، در حدود اواخر سال جاري ميلادي، نيز رونمايي شد.

با اين همه، هنوز به طور کلي، جزئيات منتشر شده از اين بازي بسيار کم هستند و چيز زيادي از آن نمي‌دانيم. اندکي پس از معرفي رسمي اين بازي و انتشار تريلر‌هاي منتشر شده از آن، دو ويديوي تفسير دهنده در مورد اين بازي و خصوصيات آن از طرف سازندگان منتشر شد، اما با اين حال هنوز هم سوال‌هاي بسيار زيادي در مورد اين بازي وجود دارد. به ويژه در مورد بخش آنلاين و چند نفره‌ي اين بازي چيزهاي مبهم بسياري هستند که نياز به شفاف سازي دارند.

استوديوي پيرل ابيس همچنين مسئول توسعه و پشتيباني از بازي Black Desert، که يک عنوان MMORPG است، نيز مي‌باشد و به همين دليل برخي فکر کرده‌اند که آيا قرار است تا اين عنوان نيز يک نوع جانشين براي Black Desert باشد يا خير؟ خب اينطور که به نظر مي‌رسد استوديوي سازنده به اين پرسش، پاسخي صريح داده است. بر طبق سخنان توسعه دهندگان قرار نيست تا اين بازي نيز همانند عنوان Black Desert باشد و احتمالا تغييراتي را در اين زمينه شاهد خواهيم بود.

رسانه‌ي د گيمر (The gamer) با مدير عامل استوديوي پيرل ابيس در آمريکا، آقاي جيونگي جن (Jeonghee Jin)، در اين مورد مصاحبه کرد و وي صريحا جواب داد که نه، اين بازي قرار نيست تا يک عنوان MMORPG جديد باشد و از ابتداي آغاز روند توسعه نيز اينچنين بوده است. وي از ارائه‌ي توضيحات بيشتر در زمينه‌ي تغييرات اين بازي نسبت به عنوان Black Desert و المان‌هاي آنلاين متفاوت اين دو، سر باز زد و گفت که اطلاعات بيشتر در اين مورد منتشر خواهد شد اما فعلا تا همين حد مي‌توانم اطمينان بدهم که اين دو بازي هيچ ارتباطي به همديگر نخواهند داشت. وي در ادامه‌ي سخنانش قول داد که روند توسعه‌ي عنوان Crimson Desert به هيچ وجه بر روند توسعه‌ي بازي Black Desert اثري نخواهد گذاشت و قرار نيست تا در هيچ کدام از اين دو بازي شاهد ضعفي باشيم.

«دو بازي Black Desert و Crimson Desert کاملا دو پروژه‌ي جداگانه هستند. روند توسعه و معرفي عنوان Crimson Desert تأثير کمي در توسعه‌ي Black Desert داشته است، اما به هيچ عنوان به روند توسعه‌ي هيچ کدام از اين دو اثر، آسيبي وارد نشده است. توسعه دهندگان Black Desert همچنان به ارائه‌ي محتوا و به روزرساني‌هاي جديد براي اين بازي به همان روند قديمي ادامه خواهند داد و به شدت نيز در تلاشند تا رضايت بازي‌بازان را در همه‌ي زمينه‌ها جلب نمايند. همچنين لازم به ذکر است که چون ما Crimson Desert را به عنوان يک بازي MMORPG تعريف نکرده‌ايم، بر خلاف بازي Black Desert که اينگونه است، بنابراين معيارها و اهداف مختلفي را براي اين دو عنوان در نظر داريم.»

اعلام شده است که بازي Crimson Desert در بازه‌ي زماني زمستان سال ۲۰۲۱ ميلادي منتشر خواهد شد. البته هنوز به صورت رسمي هيچ پلتفرم خاصي براي اين عنوان معرفي نشده است، اما بر طبق حدسيات و شايعات مختلف مي‌توان گفت که به احتمال بسيار زياد اين بازي براي پلتفرم‌هاي رايانه‌هاي شخصي و کنسول‌هاي نسل نهمي عرضه خواهد شد.

نظر شما همراهان هميشگي ما در مورد اين بازي چيست؟ به نظرتان چگونه عنواني خواهد بود و آيا مي‌تواند موفق ظاهر شود يا خير؟ با ما به اشتراک بگذاريد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم