ترنجي/ سامسونگ اوايل سال جاري ميلادي، از نسل جديد پرچمداران سري S خود رونمايي کرد و گل سرسبد اين سري، يعني گلکسي اس ٢١ اولترا نيز پا به عرصه‌ وجود گذاشت و پس از تست و انتشار امتياز DxO نسخه‌ اگزينوس اين گوشي، نوبت به امتياز DxO دوربين گلکسي اس ٢١ اولترا سامسونگ نسخه اسنپدراگون مي‌رسد.

نسخه‌ جهاني گلکسي اس٢١ اولترا که از تراشه اگزينوس ٢١٠٠ بهره‌مند است، پيش‌تر در تست‌هاي DxOMARK بررسي شده بود و امتياز ۱۲۱ را کسب کرده بود.

                                                                                       ريز امتيازات نسخه اسنپدراگون Galaxy S21 Ultra

بگذاريد در ابتداي کار، به سراغ مشخصات دوربين اصلي اين گوشي برويم:

سنسور اصلي ١٠٨ مگاپيکسلي ISOCELL HM3 / لرزشگير اپتيکال / گشودگي ديافراگم F/1.8

سنسور 12 مگاپيکسلي براي لنز فوق عريض / مجهز به فوکوس دوال پيکسل

سنسور 10 مگاپيکسلي براي لنز پريسکوپ تله‌فوتو / زوم 10 برابري اپتيکال و 100 برابري ديجيتال

سنسور 10 مگاپيکسلي براي لنز تله‌فوتو / زوم 3 برابري اپتيکال

اما اين بار نسخه‌ اسنپدراگون گلکسي اس ٢١ اولترا که از تراشه‌ اسنپدراگون ٨٨٨ استفاده مي‌کند، امتيازهاي بهتري را کسب کرده است؛ در بخش‌هاي عکاسي، زوم و فيلم‌برداري به ترتيب کسب نمره ١٢٩ و ٧٨ و ١٠٢ و نمره کلي ١٢٣ را توسط اين گوشي شاهد هستيم.

اين موضوع در نهايت برتري گلکسي اس ٢١ اولترا نسخه اسنپدراگون را در برابر ديگر نسخه اين گوشي ثابت مي‌کند. (حداقل در تست‌هاي انجام شده توسط DxOMARK)

اما باز هم بايد توجه داشت که نمره کلي ١٢٣ براي چنين پرچمداري چندان چشمگير نيست و همچنان مشکلات نرم‌افزاري اين گوشي پابرجا است و حتي پردازش تصوير بهتر، نمي‌تواند آن را حل کند.

امتياز دوربين اصلي گلکسي اس ٢٠ اولترا نسخه جهاني معادل ١٢۶ و امتياز آيفون ١١ پرو مکس نيز معادل 124 است و گلکسي اس ٢١ اولترا با نمره‌ي ١٢٣ يک پله پايين‌تر از آيفون ١١ پرو مکس جاي خوش کرده است.

                                                                                             بخشي از جدول رده‌بندي DxOMARK

يکي از مشکلات اصلي اين گوشي مسئله فوکوس و نويز بعضاً بالا در شرايط نوري ضعيف است که احتمال نرم‌افزاري بودن آن‌ها کم نيست و شايد با به‌روزرساني‌هاي آينده‌ي سامسونگ، شاهد حل اين مشکل باشيم.

بررسي DxOMARK را چگونه ارزيابي مي‌کنيد؟ آيا اين امتياز براي شما قابل قبول است يا به آن ايرادي وارد است؟ مشکلات ذکر شده در مورد اين گوشي را در حين کار با آن مشاهده کرده‌ايد؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم