مجله دیجی کالا/ بیل گیتس و همسرش ملیندا ساعاتی قبل با انتشار یک توییت مشترک خبر جدایی خود بعد از ۲۷ سال زندگی مشترک را اعلام کرده‌اند. طی دو دهه‌ی گذشته، این زوج بسیار ثروتمند در زمینه‌ی امور خیریه فعالیت‌های گسترده‌ای داشته‌اند. همچنین این زوج به همراه وارن بافت، سرمایه‌گذار مشهور، همواره ثروتمندان را تشویق کرده‌اند که بخش بزرگی از ثروت خود را به امور خیریه اختصاص دهند.

در بخشی از بیانیه‌ی منتشر شده از طرف این زوج آمده: «ما به این نتیجه رسیدیم که حضورمان در کنار هم دیگر سازنده نیست. طی ۲۷ سال گذشته ما سه فرزند فوق‌العاده بزرگ کرده‌ایم و بنیادی ساخته‌ایم که در تمام جهان مشغول فعالیت است و به مردم جهان برای فراهم کردن یک زندگی همراه با سلامتی و سازندگی کمک می‌کند.»

در این بیانیه آمده که بیل و ملیندا گیتس به شکل‌دهی استراتژی بنیاد خیریه‌ی خود ادامه خواهند داد. این بنیاد خیریه تا حالا حدود ۵۳٫۸ میلیارد دلار برای کارهایی مانند درمان بیماری‌های عفونی و ترویج واکسیانسیون کودکان هزینه کرده است. از سال گذشته، این بنیاد توجه خود را معطوف به همه‌گیری کرونا کرده است. از جمله اقدامات این بنیاد برای همه‌گیری کرونا می‌توانیم به تخصیص ۱۲۵ میلیون دلار برای درمان و توسعه‌ی واکسن کرونا اشاره کنیم.

بیل گیتس که یکی از بنیان‌گذاران مایکروسافت محسوب می‌شود، از طریق همین شرکت به ثروت افسانه‌ای دست پیدا کرد. او در حال حاضر با داشتن ثروت ۱۲۴ میلیارد دلاری، چهارمین فرد ثروتمند جهان به حساب می‌آید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم