مهر/ مدتي است ارسال ايميل‌هاي آلوده به بدافزار به شرکت‌هاي انرژي و مؤسسات همکار با آنها با هدف سرقت اطلاعات از اين شرکت‌ها تشديد شده است.

هکرهاي اينترنتي از اين طريق شرکت‌هاي انرژي، نفتي، گازي و ديگر مؤسسات همکار با آنها را هدف گرفته‌اند و با ارسال ايميل‌هاي فيشينگ تلاش مي‌کنند اسامي کاربري، کلمات عبور و ديگر اطلاعات حساس را از شرکت‌هاي مذکور سرقت کنند.

بررسي‌هاي مؤسسه امنيت سايبري اينتزر نشان مي‌دهد حملات فيشينگ ياد شده از يک سال قبل آغاز و تلاش فراواني شده تا اين ايميل‌ها پاسخ به ايميل‌هاي قبلي مديران و مسئولان شرکت‌هاي هدف به نظر برسند. اين ايميل‌ها حاوي لوگوهاي رسمي شرکت‌ها هستند و در آنها به قراردادها و پروژه‌هاي مشترک دوجانبه اشاره شده تا مخاطب اقناع شود.

بخش عمده شرکت‌ها و مؤسسات هدف اين حملات در آمريکا، امارات متحده عربي، آلمان و کره جنوبي قرار دارند. همراه با اين ايميل‌ها فايل‌هاي ضميمه با فرمت پي دي اف، اي اس او يا سي اي بي ارسال مي‌شوند که با کليک بر روي آنها بدافزاري بر روي رايانه‌هاي شخصي با هدف سرقت اطلاعات مختلف نصب مي‌شود. با توجه به پيچيدگي‌هاي اين حمله جديد عامل يا عاملان آن هنوز شناسايي نشده‌اند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم