ترنجي/ مدياتک قصد دارد به زودي از تراشه جديد خود رونمايي کند. گفته مي‌شود که اين تراشه، مخصوص تبلت‌ها باشد. همچنين آنر مي‌خواهد براي اولين بار از اين تراشه در تبلت جديد خود استفاده کند. به همين ترتيب، در آينده‌اي نزديک شاهد رونمايي از تراشه تازه وارد مدياتک با نام Dimensity 1300T خواهيم بود. اما جدا از اين‌ها، اين تراشه چه مشخصاتي دارد؟ خب، ما در اين مطلب به مشخصات تراشه Dimensity 1300T مي‌پردازيم.

مشخصات تراشه Dimensity 1300T
همان طور که اشاره کرديم، مدياتک به زودي از تراشه جديد خود با نام Dimensity 1300T رونمايي مي‌کند. چندي پيش، ما در مورد رونمايي از تبلت جديد آنر با اين تراشه صحبت کرديم. آنر در تلاش است تا براي اولين بار از اين تراشه در تبلت جديد خود استفاده کند.

بر اساس گزارش تازه‌اي از Gizmochina، روز گذشته تراشه جديد مدياتک با نام Dimensity 1300T فاش شد. اين تراشه، براي اولين بار در تبلت جديد آنر با نام Tablet V7 Pro به کار گرفته خواهد شد. ما پيش‌تر نگاهي اجمالي به تبلت جديت آنر داشتيم. اما خبري از مشخصات تراشه Dimensity 1300T نبود. خوشبختانه، اين بار با جزئيات جديدي از Dimensity 1300T با شما همراه هستيم! به نقل از افشاگر مطرح ويبو، يعني Digital Chat Station، تراشه جديد مدياتک با اين نام توسط TSMC ساخته خواهد شد. گفته مي‌شود که ليتوگرافي اين تراشه، ۶ نانومتري باشد. با وجود اين که اين تراشه از ٨ هسته در بخش پردازنده مرکزي بهره مي‌برد، اما آرايش اين هسته‌ها فعلاً نامخشص است. اما برخي از منابع مي‌گويند که اين تراشه مانند Dimensity 1200 از هسته‌هاي Cortex-A78 و Cortex-A55 بهره مي‌برد.

در ادامه، به نظر مي‌رسد که اين تراشه داراي ٩ کلاستر در پردازنده گرافيکي و موتور پردازش عصبي APU 3.0 مدياتک باشد. گفته مي‌شود عملکرد Dimensity 1300T نسبت به Dimensity 1000 Plus در بخش‌هاي CPU و GPU، به ترتيب تا ٣٠ و ۴٠ درصد پيشرفته‌تر است. همچنين در خبري جذاب‌تر، عملکرد Dimensity 1300T تا ٨٢ درصد در بخش هوش مصنوعي از Snapdragon 865 بهتر است!

گزارش جديدي که در مورد Dimensity 1300T وجود دارد، اين است که اين تراشه منحصر به تبلت‌ها است. البته آن هم نه تبلت هر برندي؛ بلکه تبلت‌هاي آنر! همچنين گمانه زني که در مورد اين تراشه وجود دارد، مصرف بسيار بالاي آن است. از آن جايي که تبلت‌ها ظرفيت باتري بيشتري نسبت به گوشي‌هاي هوشمند دارند، بنابراين اين تراشه مشکلي براي تأمين انرژي خود نخواهد داشت. در نهايت، بر اساس شايعات قبلي تاريخ رونمايي از اين تراشه دو روز ديگر است!

بازخورد شما نسبت به مشخصات تراشه Dimensity 1300T چيست؟ آيا اين تراشه مي‌تواند حرفي در برابر رقباي خود داشته باشد؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم